خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ امنیت موجود در کشور مرهون و مدیون نهادهای امنیتی کشور است
اخبار زنجان/ امنیت موجود در کشور مرهون و مدیون نهادهای امنیتی کشور است

اخبار زنجان/ امنیت موجود در کشور مرهون و مدیون نهادهای امنیتی کشور است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به سالروز وفات و شهادت دو تن از صحابه بزرگ پیامبر (ص) جناب سلمان فارسی و عمار یاسر اشاره کرد و افزود: این دو شخصیت بزرگ به عنوان دو الگوی کامل ولایت‌مداری و زمان‌شناسی و به‌موقع وارد میدان عمل شدن هستند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، ادامه داد: بی‌تردید استقرار نظم و امنیت در کشور مدیون و مرهون ایثارگری و فداکاری پرسنل سخت‌کوش نیروی انتظامی است که در مسیر آسایش و ارتقای احساس امنیت عمومی در اقصی‌نقاط کشور از هیچ تلاشی حتی به قیمت سلب آسایش خود و خانواده خویش دریغ نمی‌کنند.

رحیمی با بیان این‌که مسئله اهمیت امنیت آن‌قدر مهم و روشن و بدیهی است که گاها انسان از آن غافل می‌شود، چنانکه انسان وجود خورشید را فراموش می‌کند، لذا انکار اهمیت امنیت، انکار خورشید است، گفت: این امنیت مرهون و مدیون نهادهای امنیتی کشور است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نیروی انتظامی است و لذا تحکیم و استواری امنیت ملی، به تقویت نیروی انتظامی وابسته است و هرگونه تضعیفی که متوجه نیروی انتظامی بشود بر امنیت ملی تاثیر سوء می‌گذارد.

امام جمعه ابهر با بیان این‌که برخورداری از امنیت در زندگی اجتماعی، از آرمان‌های دینی بشری است و بشریت همیشه از کابوس وحشتناک ظلم و تجاوز و تهدید زجر می‌کشد، ادامه داد: خدای سبحان در قرآن‌کریم به مردم جامعه دو دستور جامع داده و فرموده که همه باید برای دو امر مهم بسیج شوند که این دو امر شامل بسیج علمی و فرهنگی و بسیج نظامی و انتظامی است.

رحیمی با تاکید بر این‌که قرآن کریم قبل از فرمان صدور جنگ با دشمنان، مسلمانان را به هوشمندی سفارش می‌کند، ادامه داد: هوشمندی بهترین سلاح در برابر دشمنان است و شخص حاضر کسی است که با بهره‌گیری از عقل و با درایت در برابر دشمن موضع می‌گیرد و بعد از آن دستور جنگ را صادر می‌فرماید که امروز نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش، سپاه و بسیج، به این آیه عمل کرده‌اند تا جلوی تهاجم بیگانگان خارجی و جاهلان داخلی را بگیرند.

وی با تاکید بر این‌که خانواده‌ها باید نیروی انتظامی را تنها نگذاشته و به هر نحو ممکن حمایت کرده و علاقه و عشق خودشان را به این نیرو ابراز کنند، گفت: خانواده‌ها همچنین باید مواظب فرزندان خود از اعتیاد، مسائل اخلاقی و فضای مجازی باشند، زیرا امروز دشمن تمام‌قد به جنگ با ما آمده است.

امام‌جمعه ابهر همچنین از نیروهای زحمت‌کش نیروی انتظامی درخواست کرد با مردم با «ابهرآنلاین» و محبت رفتار کرده و در مقابل ناهنجاری‌ها حساسیت ویژه داشته و در مقابل بداخلاقی‌ها بایستند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4736535/امنیت-موجود-در-کشور-مرهون-و-مدیون-نهادهای-امنیتی-کشور-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.