خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اعتماد به جوانان پیشرفت جامعه را به دنبال دارد
اخبار زنجان/ اعتماد به جوانان پیشرفت جامعه را به دنبال دارد

اخبار زنجان/ اعتماد به جوانان پیشرفت جامعه را به دنبال دارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سجاد خدایی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اسلامی استان زنجان که با حضور مشاوران جوان استاندار برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع‌مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، افزود: بی‌شک آرامشی که امروز در جامعه حاکم است، به واسطه جان‌فشانی‌هایی است که توسط رزمندگان اسلامی در طول دوران جنگ تحمیلی رقم خورده است.

وی تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس را به فال نیک گرفت و تصریح کرد: این تقارن بدین معنی است که دانش‌آموزان و دانشجویان باید به آرمان‌هایی که شهدا و ایثارگران به جا گذاشته‌اند، تاسی کرده و با قرار گرفتن در مسیری که شهدا برای ما هموار کردند، قله‌های علمی و فناوری را فتح کرده و برای ایران اسلامی در همه بخش‌ها افتخارآفرینی کنند.

خدایی  با یادآوری جایگاه شورای اسلامی استان در حوزه نظارت و تدوین طرح‌های کاربردی، ادامه داد: آنچه که شوراهای اسلامی در زمینه نظارت و تدوین طرح‌های کاربردی بر عهده دارند، این است که با نظارت کافی بر روند توزیع بودجه و امکانات، به گونه‌ای عمل کنند که این روند بر محور عدالت استوار باشد و در صورت مشاهده مواردی غیر از این، نسبت به رفع مشکلات از طریق مسئولان اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان در ادامه، از تدوین و تصویب طرح‌های مختلف به‌عنوان یکی از عظیم‌ترین ظرفیت‌های شورای عالی استان‌ها یاد کرد و با اشاره به اینکه طرح‌های مختلف بعد از تدوین و تصویب توسط شورای عالی استان‌ها به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود، اظهار کرد: در واقع این اقدام به این معنی است که شوراهای فرادست قادر خواهند بود نقش خود را در احصای خلاءهای قانونی به خوبی ایفا کنند.

خدایی با تاکید بر اینکه هرگاه در جامعه به جوانان اعتماد کرده‌ایم، شاهد پیشرفت و ترقی بوده‌ایم، هدف از تشکیل این نشست مشترک را بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی، دانش و نیروی جوان استان دانست و خاطرنشان کرد:‌ اعتقاد راسخ به این مهم داریم که شورای عالی استان‌ها از ظرفیت مشاوران جوان استاندار که یک حرکت قابل تقدیر از سوی نماینده عالی دولت در استان بود، متخصص با تخصص و نیاز در کمیسیون‌های تخصصی بهره‌مند خواهد شد.

گفتنی است، مشاوران جوان استاندار در ادامه این جلسه به ارائه اقدامات و دیدگاه‌های خود پرداخته و بر تشریفاتی نبودن انتخاب آن‌ها از سوی استاندار زنجان تاکید کردند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4728019/اعتماد-به-جوانان-پیشرفت-جامعه-را-به-دنبال-دارد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.