شست‌وشوی ۵۰ درصد شبکه جمع‌آوری فاضلاب ابهر و زنجان

ابهرآنلاین: معاون آبفای زنجان از شست‌وشو و سم‌پاشی ۵۰ درصد از شبکه جمع‌آوری فاضلاب زنجان و ابهر در شش ماه نخست امسال خبر داد.

علی محمد نادرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از 50 درصد شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهرستان‌های زنجان و ابهر شستشو و سم‌پاشی شده است که باقیمانده شبکه نیز تا پایان سال شست‌وشو و سم‌پاشی می‌شود.آبفا

وی تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال 3.32 میلیون مترمکعب فاضلاب در شهر زنجان جمع‌آوری و تصفیه شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای زنجان به جمع آوری فاضلاب در شهرستان ابهر اشاره کرد و افزود: در این مدت در شهرستان ابهر 302 هزار مترمکعب فاضلاب جمع‌آوری شده است.

وی درباره احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب گفت: برای تحت پوشش قرار دادن فاضلاب همه مشترکان شهر زنجان باید تعداد 640 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب احداث می‌شد که از این مقدار 280 کیلومتر عملیاتی شده و باقیمانده در سال‌های آینده با توجه به تامین اعتبار لازم اجرا می‌شود.

نادرخانی بیان کرد: فاز نخست تصفیه خانه 125 هزار نفر ظرفیت دارد که توان تصفیه 320 لیتر بر ثانیه فاضلاب را دارد که در حال حاضر 100 هزار نفر از خدمات جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب و تصفیه آن بهره‌مند هستند.

وی گفت: اجرای طرح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان به ظرفیت 220 هزارنفر و ارتقاع مدول اول تصفیه خانه در مدار بهره‌برداری از 125 هزار نفر به 190 هزار نفر به روش B.O.T در دست  پیگیری است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید