خانه » اخبار » رشد 62 درصدی جواز تاسیس واحدهای صنعتی در زنجان
رشد 62 درصدی جواز تاسیس واحدهای صنعتی در زنجان

رشد 62 درصدی جواز تاسیس واحدهای صنعتی در زنجان

ابهرآنلاین: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: میزان صدور جواز تاسیس واحدهای صنعتی در 9 ماهه گذشته سال جاری از رشد 62 درصدی برخوردار بوده است.

علی معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در سال جاری 507 فقره جواز تاسیس در استان زنجان صادر شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 314 فقره بوده است.

علی معصومی

وی میزان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده در استان زنجان را بالغ بر 40 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و یادآور شد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود 16 هزار و 344 فرصت شغلی در استان ایجاد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری در جوازهای تاسیس صادره در 9 ماهه سال گذشته بیان داشت: بالغ بر 21 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری با اشتغالزایی 9 هزار و 483 نفر در سال گذشته پیش‌بینی شده بود.

این مسئول گفت: تاکنون در استان زنجان هزار و 789 فقره جواز تاسیس صادر شده که بیشتر در گروه‌های محصولات کانی غیر فلزی، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها و ساخت فلزات اساسی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه از راه‌اندازی 32 واحد صنعتی در 9 ماهه گذشته در استان خبر داد و افزود: در این مدت بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان صورت گرفته که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 80 درصدی برخوردار بوده است.

وی اشتغال ایجاد شده در واحدهای صنعتی استان را در سال جاری 573 مورد عنوان کرد.

معصومی تصریح کرد: از واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده در استان، 13 واحد در شهرستان زنجان و 10 واحد در شهرستان ابهر است.

این مسئول تعداد واحدهای صنعتی استان را هزار و 151 واحد دانست و متذکر شد: واحدهای صنعتی موجود تاکنون زمینه اشتغال برای 33 هزار و 205 نفر را فراهم کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: تاکنون در استان بالغ بر 22 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

انتهای پیام/

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.