خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فرهنگ عاشورا یک حرکت مقطعی نیست
اخبار زنجان/ فرهنگ عاشورا یک حرکت مقطعی نیست

اخبار زنجان/ فرهنگ عاشورا یک حرکت مقطعی نیست

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله ابوالقاسم دولابی روز سه شنبه در جمع عزاداران حسینی در محل حسینیه اعظم زنجان، به شب عاشورا اشاره کرد و افزود: صحنه عاشورا هیچ وقت از ذهن ها نمی رود و برای همیشه ماندگار خواهد بود. 

وی اظهار کرد: شب عاشورا شبی است که به یاد حضرت امام حسین (ع) بود و این حماسه بزرگ را پاسداشت و باید به ابعاد آن تفکر کرد. 

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عاشورا همانند تابلویی است که در این تابلو سرنوشت های متعدد و گوناگونی مشاهده می شود گفت: افرادی بودند دیرآمدند و سعادتمند شدند و افرادی هم که از ابتدا بودند  ولی مال دنیا آن ها را گول زد و بد عاقبت شدند. 

دولابی تاکید کرد: وابستگی ها و گرایش های مادی باعث می شود انسان جان و مالش به دنیا وابسته شود ولی نمی تواند به عرش برسد. 

وی به قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و  گفت: قیام امام حسین(ع)  الگویی ماندگار برای جامعه بشریت است. 

امام حسین شهید نماز است 

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام حسین (ع) شهید نماز است، گفت: سعی کنیم نماز را اول وقت  به جا آوریم  و برای تحقق این مهم تلاش کنیم و امام حسین(ع) از ما خشنود باشد. 

دولابی تصریح کرد: حضرت امام حسین (ع) حرکت و جریانش یک جریان مقطعی معطوف به عاشورای سال ۶۱ نبود بلکه یک حرکت فرا زمانی در طول تاریخ است که عده ای را  با خود می برد و هنوز این حرکت استمرار دارد. 

وی گفت: امام حسین دوست ندارد گوش و چشم ما با چیزهای بد و لغویات پر شود، بنابراین جوانان نباید خود را به صحنه های گناه آلوده کنند. 

عاشورا برای همیشه ماندگار است

دولابی گفت: باید از تمام فرصت های ماه محرم و عاشورا برای تبیین اهداف  و قیام امام حسین (ع) استفاده شود. 

وی به فلسفه عاشورا اشاره کرد و یاد آورشد: عاشورا برای همیشه ماندگار است و درس های زیادی را دارد و درس مهم این روز مهم و ماندگارمقاومت و استقامت  در برابر ظلم و بی عدالتی در جامعه است و در این میان ملت ایران ۴۰ سال سال در رکاب فقیه  عادل ایستادند و این ایستادگی زمینه ساز ظهور است. 

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: نباید هرگز در مقابل دشمن تسلیم شویم و فرهنگ عاشورایی این است  که باید همیشه در مقابل دشمن ایستادگی کرد. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4715173/فرهنگ-عاشورا-یک-حرکت-مقطعی-نیست

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.