خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مطالعه دشمنان از اسلام بیش از ما بوده است
اخبار زنجان/ مطالعه دشمنان از اسلام بیش از ما بوده است

اخبار زنجان/ مطالعه دشمنان از اسلام بیش از ما بوده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام محمدرضا ارفعی‌ارفع شامگاه دوشنبه در برنامه «قبیله خورشید» که در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان و با حضور بدیعه زکزاکی، دختر شیخ عیسی زکزاکی به‌عنوان میهمان ویژه این برنامه برگزار شد، به بیان وقایع عاشورا پرداخت و گفت: حضرت زینب (س) شخصی بود که به جای ناله و شیون، به بیان دو جمله اعتقادی و سیاسی بر بالای پیکر امام حسین (ع) پرداخت.

وی با بیان اینکه هیچ‌کس مستحق‌تر از خود حضرت زینب برای گریه کردن به اتفاقات روز عاشورا که ۱۸ نفر از عزیزان خود را از دست داده بود، وجود ندارد، افزود: زمانی که حضرت زینب (س) به جای سر دادن ناله و شیون، بر پیکر امام حسین (ع) حاضر و جمله تاثیرگزار «خداوندا این قربانی را از ما قبول کن» سر دادند، همین امر طعنه سیاسی و اعتقادی عجیبی برای سربازان دشمن در آن شرایط بود.

ارفعی با یادآوری اینکه جمله دوم و تاثیرگزار حضرت زینب (س) در روز عاشورا حاکی از آن بود که امام حسین (ع) در این روز به شهادت نرسید، بلکه ۴۹ سال قبل در قضیه ثقفیه این اتفاق افتاد، ادامه داد: قطع یقین زمانی که به این جمله بیشتر دقت می‌کنیم، درمی‌یابیم که تا زمانی که امت اسلامی به شعور نرسد، آن امت مسیر خوشبختی را پیدا نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه منظور از به شعور نرسیدن امت اسلامی، غفلت از رجوع به حاکمان و اولیای امت به جای رجوع به جای رجوع صرف به امام‌زاده‌های شفابخش است، تصریح کرد: همین غفلت‌ها باعث شده است تا دشمنان با مطالعه در خصوص اسلام، در صدد ضربه زدن به ما برآیند و با این کارشان، اسلام، قرآن و امام را مورد هدف قرار داده‌اند.

این کارشناس دینی با تاکید بر اینکه اهل‌بیت (ع) همواره از زنان جامعه این انتظار را داشتند که در کنار حفظ عفاف و حجاب، تحلیل درستی نسبت به جامعه و امت اسلامی داشته باشند، اظهار کرد: این موضوع حاکی از آن است که تا زمانی که زنان جامعه ما نتوانند به این تحلیل درست دست یابند، قادر نخواهند بود جایگاه واقعی یک زن را در جامعه پیدا کنند.

ارفعی ضمن ابراز خرسندی از حضور دختر شیخ عیسی زکزاکی در زنجان، خاطرنشان کرد: این شیخ با اقداماتی که تا به امروز انجام داده، ثابت کرده است که استخوانی در گلوی دشمنان است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4715172/مطالعه-دشمنان-از-اسلام-بیش-از-ما-بوده-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.