خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان از مرزهای جغرافیایی عبور کرده است
اخبار زنجان/ مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان از مرزهای جغرافیایی عبور کرده است

اخبار زنجان/ مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان از مرزهای جغرافیایی عبور کرده است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از حسینیه اعظم زنجان، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی اظهار داشت: با توجه به اینکه حسینیه اعظم به ماورای مرزها رفته باید در اربعین حسینی هم ایفای نقش کند چرا که برنامه‌های فرهنگی و مذهبی زنجانی‌ها در ایام اربعین بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

خاموشی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک بسته فرهنگی است، گفت: هر کس به فرهنگ عاشورایی اعتقاد داشته باشد طعم مذلت را نخواهد چشید و حسینیه اعظم زنجان در کنار برنامه‌های زیارتی، عزاداری و گریه بر امام حسین(ع) می‌تواند مبلغ و مروج فرهنگ مقاومت باشد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) فقط مظلوم شهید نیست، تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا بگوییم امام حسین(ع) مظلوم سربلند تمام تاریخ و تعیین‌کننده نقشه راه آینده بشریت است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: موفقیت هیات‌های عزاداری، قرار گرفتن در مسیر مقاومت و پرچمداری اسلام ناب محمدی است که امام حسین(ع) مسیر آن را برای ما هموار کرده است.

خاموشی ساماندهی دسته و وحدت رویه و فرمان را ویژگی مهم دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان خواند و خاطرنشان کرد: دسته‌روی واحد در زنجان، حرکت پرقوتی است که الگویی برای کل کشور شده است.

وی اظهار داشت: مشاهده می‌شود که این نظم موجود در حسینیه اعظم زنجان طی سال‌های اخیر توسط شورای هیئات مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی در سطح کشور هدایت می‌شود.

خاموشی ابراز کرد: به مجموعه دست‌اندرکاران حسینیه اعظم زنجان باید تبریک گفت که توانسته‌اند این حرکت بزرگ و شگرف دینی در جریان واحد عزاداری را در یک روز به نام یوم‌العباس به نمایش بگذارند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4715019/مراسم-عزاداری-حسینیه-اعظم-زنجان-از-مرزهای-جغرافیایی-عبور-کرده

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.