خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پیام عزاداری‌ها دفاع از حریم اباعبدالله، دین و ولایت است
اخبار زنجان/  پیام عزاداری‌ها دفاع از حریم اباعبدالله، دین و ولایت است

اخبار زنجان/ پیام عزاداری‌ها دفاع از حریم اباعبدالله، دین و ولایت است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی  عصر یکشنبه در حاشیه دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در جمع خبرنگاران ،به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر جهان از جمله آمریکا، آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین، آسیای میانه، آسیای جنوب شرقی و سایر کشورها اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم مقدمات ظهور فراهم شود، ابتدا باید این نسبت را با اباعبدالله بیان کنیم و شناخت امام حسین ( ع) از مقدمات جریان ظهور است.

وی اظهار کرد: ایران این پرچم را به دست گرفته و به نسل‌های بعدی خواهد سپرد و اسلام در زمان ظهور وجهه دیگری خواهد داشت و رشد و بالندگی آن بیشتر می شود.

رئیس اوقاف کشور به اجرای طرح شمیم حسینی در راستای حمایت از هیئت‌های عزاداری اشاره کردو گفت: در این طرح ۳۰ هزار هیئت کمک‌هایی را برای تهیه سبد مصرفی خود با مساعدت سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و اصناف دریافت کردند.

حجت‌الاسلام خاموشی به پیام قیام امام حسین(ع)  اشاره کرد و یاد آورشد: جریان حرکت‌های حماسی و عاشورایی در ایران اسلامی دارای سابقه‌ای طولانی است و  مسجد و حسینیه اعظم زنجان پیشینه ۳۰۰ ساله دارد و نشان می‌دهد مردم در طول صدها سال در اینجا عزاداری می‌کردند.

وی گفت: اگر هر نسل را ۲۵ سال و هر ۱۰۰ سال را ۴ نسل حساب کنیم، روی هم رفته حسینیه اعظم زنجان ۴ نسل دیرینه دارد. 

رئیس اوقاف کشور تصریح کرد: طبق نقل قول‌ها قدمت دسته عزاداری به ۷۰ سال می‌رسد که نوع عزاداری عظیم و یکپارچه آن ۲۰ سال پیش مرسوم شده است.

حجت‌الاسلام خاموشی به پیام عزاداری ها اشاره کردو افزود: پیام این عزاداری‌ها دفاع از حریم اباعبدالله، دین، اسلام و ولایت است و  مردم این پیام را با صدای بلند می‌رسانند که همچون امام حسین (ع) در مقابل ظلم بایستیم و الگوی استقامت را به جهان ارائه دهیم.

وی به اثرگذاری دسته حسینیه اعظم زنجان در حرکت‌های مذهبی دیگر شهرها اشاره کرد و افزود: دیگر شهرهای کشور نیز از این عزاداری الگوبرداری کردند و حرکت‌های پرشور را شکل دادند و شهرهای بزرگ این کار را به شکل یکپارچه انجام می‌دهند و این بسیار خوب است. 

رئیس اوقاف کشور بیان کرد:  اگر تکفیری ها می‌خواستند به دست منافقان و پشتیبانی صهیونیست‌ها نیل تا فرات را تصرف کنند، ایران اسلامی توانست پرچم‌دار حسینی باشد و از مظلومان جانانه دفاع کند. 

حجت‌الاسلام خاموشی گفت: امروز تروریست‌ها از سوریه و عراق بیرون رفتند و یمن به پیروزی نزدیک شده و هر کس از فرهنگ عاشورا پیروی کند، خوار و ذلیل نمی شودچرا که یا شهید می‌شود و یا پیروز می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4714745/پیام-عزاداری-ها-دفاع-از-حریم-اباعبدالله-دین-و-ولایت-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.