خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ امر به معروف و نهی از منکر مختص دهه اول محرم نباشد
اخبار زنجان/ امر به معروف و نهی از منکر مختص دهه اول محرم نباشد

اخبار زنجان/ امر به معروف و نهی از منکر مختص دهه اول محرم نباشد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی ظهر شنبه در همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر بسیار با اهمیت است و در روایات قرآنی بر این امر مهم بسیار تاکید شده است.

وی اظهار کرد: متاسفانه آن طور که باید نسبت به تبیین و تقویت امر به معروف کار نشده و کوتاهی کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه در جامعه برخی از جرایم در استان زنجان بسیار مشهود است، گفت: استان زنجان در نزاع و درگیری رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است و این برای شهر شور و شعور حسینی خوب نیست.

خاتمی برآسیب شناسی جرایم در استان تاکید کرد و گفت: همه باید در راستای کاهش جرایم در استان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه تبیین امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است، ابراز کرد: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص دهه اول محرم نباشد و باید در تمام مقتضیات زمانی به بحث امر به معروف و نهی از منکر توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه بصیرت یکی از مسائل شناخت دشمن است، گفت: باید از فتنه‌های دشمن شناخت داشت.

خاتمی با بیان اینکه در استان بیشترین شکایت از بازاری‌ها است، گفت: این در شأن استان نیست که مردم از بازاریان ناراضی باشند.

وی افزود: بزرگ‌ترین کار ناامیدی مردم است و نباید با ایجاد بازار شایعه ذهن مردم را خراب کنیم.

خاتمی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی در استان در بحث امر به معروف و نهی از منکر وارد صحنه عمل شوند، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر همگانی شود جامعه ای سالم خواهیم داشت، باید امر به معروف با احترام و تذکر لسانی درست همراه باشد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4713337/امر-به-معروف-و-نهی-از-منکر-مختص-دهه-اول-محرم-نباشد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.