خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بانوان باید در زمینه تربیت نسل مسلمان و ولایتمدار تلاش کنند
اخبار زنجان/ بانوان باید در زمینه تربیت نسل مسلمان و ولایتمدار تلاش کنند

اخبار زنجان/ بانوان باید در زمینه تربیت نسل مسلمان و ولایتمدار تلاش کنند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام مهدی محبی قبل از ظهر جمعه در پانزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی با بیان اینکه عشق به امام حسین (ع) در دل تمامی دوستداران از همان بدو تولد شکل گرفته و به عبارتی دیگر نهادینه شده است، افزود: در خانواده‌ها باید محبت و ایثار ایجاد شود و متاسفانه دشمن درصدد کمرنگ کردن اعتقادات و باورهای دینی مردم است.

وی با بیان اینکه زن مسلمان باید در زمینه تربیت نسل مسلمان و ولایتمدار تلاش کند و با حضور مومنانه خود نقشه‌های شوم دشمنان را نابود کند، ادامه داد: مادران عاشورایی باید حضرت فاطمه زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند و در مسیر ولایت و اسلام فرزندان خود را تربیت کنند.

محبی با تاکید بر لزوم توجه به تربیت اسلامی در جامعه، افول توجه به این امر را عامل مهم در بروز چالش‌ها در بخش‌های مختلف عنوان کرد و افزود: باید محبت و تربیت اسلامی و اهل بیتی در جامعه نهادینه شود تا جامعه از آسیب‌ها به دور بماند.

استاد حوزه و دانشگاه توجه به نامگذاری کودکان را مورد تاکید قرار داد و گفت: نامگذاری اسامی اهل‌بیت بر فرزندان نیز به نوبه خود مودت و اظهار محبت را در آنان ایجاد می‌کند.

محبی افزود: باید زبان و دل خود را با اخلاص کرده و برای سید الشهداء قدم برداریم چرا که قدم گذاشتن در این مسیر عاقبت بخیری را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه زن مسلمان باید با حجاب و عفاف به فرزندان خود درس عفت و حیا بدهد، ادامه داد: حیات طیبه را باحجاب و عفاف تبیین و تقویت کنیم وبا حجاب و عفاف برنامه‌های شوم دشمن را خنثی کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4712671/بانوان-باید-در-زمینه-تربیت-نسل-مسلمان-و-ولایتمدار-تلاش-کنند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.