خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فرهنگ و پیام عاشورا مقاومت است
اخبار زنجان/ فرهنگ و پیام عاشورا مقاومت است

اخبار زنجان/ فرهنگ و پیام عاشورا مقاومت است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام عاشورا دارد، افزود: پیام عاشورا نه سازش و نه تسلیم، بلکه مبارزه با ظالم و مستکبر و شعار هیهات من الذله است. مقاومت در برابر استکبار یک اصل مهم مورد تاکید قیام عاشورا است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشوراییتقدیم جان و مال و اولاد برای تحقق آرمان استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر ظلم است، ادامه داد: پیام روز عاشورا ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و زور است، عاشورا یعنی ایستادگی در مقابل ظالم حتی اگر مال و جان انسان در خطر بیافتد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه ایستادگی در مقابل زیادخواهی استکبار برخاسته از فرهنگ عاشورایی است، تصریح کرد: باید فرهنگ عاشورایی در جامعه معرفی و تبیین شود و جریان داشتن این فرهنگ در جامعه بسیاری از آسیب ها و چالش ها را از بین می برد.

خاتمی در ادامه با اشاره به بدعهدی آمریکا و کشورهای اروپایی امضا کننده برجام افزود: در مقابل بدعهدی آمریکا و امروز و فردا کردن اروپا، گام سوم قوی تر و آگاهانه تر برداشته خواهد شد.

وی گفت: کشورهای اروپایی مطیع و فرمانبردار آمریکا هستند و وقت کشی سه کشور اروپایی امضا کننده برجام به دلیل تبانی با آمریکا است.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه نباید به رفتارهای دولت های اروپایی در زمینه برجام و سایر حوزه ها خوشبین بود، افزود: باید با درک واقعیت ها و بررسی عملکرد گذشته دولت های اروپایی نسبت به احقاق حقوق برحق ملت ایران تلاش شود.

خاتمی خاطرنشان کرد: فرانسه، انگلیس و آلمان با وجود اینکه در ظاهر موافق ایران هستند اما در پشت پرده با آمریکا تبانی می کنند و سیاست ها و برنامه های آمریکا را در زمینه برجام و سایر بخش ها ادامه می دهند.

وی در ادامه بر لزوم برگزاری باشکوه نماز ظهرعاشورا تاکید کرد و گفت: هیئت های عزاداری در این نماز باشکوه که هر ساله برگزار می‌شود شرکت حداکثری و منسجم داشته باشند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ما محرم ماه تکریم ارزش ها و شعائر دینی است، افزود: بهترین فرصت برای کسب تقوا در ایام عزاداری امام حسین(ع) ، شرکت در مجالس عزاداری آن حضرت است و باید با تأسی از نماز ظهرعاشورای امام حسین هیئت ها و عزاداران حسینی نسبت به اقامه نماز ظهر عاشورا اقدام کنند.

خاتمی همچنین به سفر رئیس قوه قضائیه به استان زنجان اشاره کرد و گفت: مردم از اقدامات اخیر دستگاه قضایی خوشحال هستند و این اقدامات قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد و مفسدین روح امیدواری را به جامعه دمیده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4712719/فرهنگ-و-پیام-عاشورا-مقاومت-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.