خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بیانیه گام دوم انقلاب برای همه مشکلات راه‌حل دارد
اخبار زنجان/ بیانیه گام دوم انقلاب برای همه مشکلات راه‌حل دارد

اخبار زنجان/ بیانیه گام دوم انقلاب برای همه مشکلات راه‌حل دارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمدباقر الفت شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه زنجان جزو استان‌هایی است که می‌توان اهتمام جدی برای حل مشکلات در بخش‌های مختلف جامعه را به عینه در آن مشاهده کرد، افزود: امروز باید توجه ویژه‌ای به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام به فعالیت‌های اشتغال‌آفرین داشته باشیم؛ چرا که این نوع فعالیت‌ها باعث تقویت بخش اقتصادی کشور می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر فرزانه که صریح‌تر از گذشته به مسائل پرداخته، می‌طلبد که مسئولان و کارگزاران رویکرد جدیدی را در عملکرد خود اتخاذ کنند، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، مقوله اقتصاد را باید نقطه کلیدی دانست؛ چرا که اگر قرار باشد اقتصاد ضعیف شود، این ضعف باعث خواهد شد که زمینه نفوذ دشمن به کشور اسلامی نیز فراهم شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید بر اینکه اهتمام جدی به فرمایشات مقام معظم رهبری به مثابه مرور روزانه تکالیف برای عملکردهایی است که باعث ضعف اقتصادی از درون و بیرون شده است، ادامه داد: اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب از آنجا نشأت می‌گیرد که این بیانیه برای همه حرف‌ها و مشکلات جامعه راه‌حل دارد و بی‌تردید برای برون‌رفت از این دغدغه‌ها باید این بیانیه را مرور کنیم.

الفت با بیان اینکه نگاهی به آنچه که امروز در بخش‌های مختلف جامعه به دست آمده، حاکی از زحماتی است که در طول دهه‌های اخیر کشیده شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه فرهنگ عمومی کشور، فرهنگ اقتصادی نبوده و کشور در مسیر صنعتی قرار نداشته است، به همین خاطر اقدامات صورت گرفته تا به امروز را باید تلاش‌های مجدانه در نظر گرفت؛ چرا که در هیچ‌کدام از این بخش‌ها به معنای واقعی کلمه سرآمد نبودیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه امروز ما ارتباط نداشتن دانشگاه با صنعت بود که بی‌تردید چنین صنعتی نمی‌توانست در عرصه رقابت حرفی برای گفتن داشته باشد، بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در برهه کنونی و با اشرافیت به همه موضوعات، تاکید دارند که بیش از گذشته به مقوله اقتصاد بپردازیم و چنین شد که زمینه مطرح شدن اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم شد.

الفت با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده است که هر جا عمیق فکر و عمل کردیم، در آن زمینه توانسته‌ایم به استقلال دست یابیم، اذعان کرد: خوشبختانه ایران اسلامی در برهه کنونی به توفیقات زیادی دست یافته است که نمونه بارز آن جایگاهی است که امروز در صنایع دفاعی پیدا کرده‌ایم و این مهم میسر نمی‌شد مگر اینکه فعالان صنعت دفاعی کشور از همان ابتدا تابع فرامین رهبر فرزانه انقلاب بودند که این مهم باید برای سایر بخش‌ها الگو باشد.

وی با بیان اینکه علی‌رغم کند بودن روند، اشرافیت کامل نداشتن کامل به شرایط و … در عملکرد مسئولان وجود داشته باشد اما مهم‌ترین و حوشایندترین موضوع در این زمینه وجود اراده برای تحقق رونق تولید است، افزود: برای اینکه بهترین رویکرد را در این مسیر پیدا کنیم، باید به قانون ششم توسعه نیم‌نگاهی بیاندازیم؛ چرا که تکلیف برای ما این است که تا پنج سال آینده باید این نوع نگاه را داشته باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با یادآوری اینکه در زمینه تحقق رونق تولید برای قوای سه‌گانه تکلیف روشن شده است، تصریح کرد: وظیفه قوه قضائیه در این حوزه کاملاً مشخص بوده و اولویت این قوه در این زمینه حمایت قضائی و حقوقی از سرمایه‌گذاری مشروع و نیز مبارزه با فساد اقتصادی است. همچنین ورود قوه قضائیه در این عرصه با وجود اینکه صحبت‌هایی مبنی بر ورود دیرهنگام این قوه در این عرصه وجود دارد اما اطمینان‌بخش بوده است.

الفت با تاکید بر اینکه یکی از وظایف ذاتی قضات، استفاده از قانون در راستای منافع ملی است و از این موضوع خرسندیم که مسئولان استان زنجان از عملکرد همکاران من در قوه قضائیه رضایت دارند، خاطرنشان کرد: امروز زمان آن رسیده که با اعتماد به فناوری، از اعمال مدیریت‌های سنتی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی پرهیز کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4711752/بیانیه-گام-دوم-انقلاب-برای-همه-مشکلات-راه-حل-دارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.