خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ طرح توسعه حسینیه اعظم زنجان به زودی عملیاتی می شود
اخبار زنجان/ طرح توسعه حسینیه اعظم زنجان به زودی عملیاتی می شود

اخبار زنجان/ طرح توسعه حسینیه اعظم زنجان به زودی عملیاتی می شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، جواد غم‌پرور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل جمع‌آوری احشام نذری حسینیه اعظم زنجان، به بحث فروش احشام اشاره کرد و افزود: چندسالی فروش احشام در خیام بود و چون مسائل زیست‌محیطی، بهداشت و ترافیک مردم را با مشکلاتی مواجه کرده بود، بنابراین از سال گذشته محل فروش احشام تغییر کرد و محل فعلی فروش احشام در جاده بیجار پشت پلیس‌راه و ۵ کیلومتری جاده دندی است.

غم پرور به برنامه‌های حسینیه اعظم زنجان در ماه محرم اشاره کرد و گفت: ۱۳ شب برنامه‌های سخنرانی و عزاداری است و مهمانان کشوری در این برنامه‌ها حضور خواهند داشت.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان از حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام دولابی، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در حسینیه اعظم زنجان خبر داد .

غم‌پرور به طرح نیابتی اشاره کرد و افزود: طی محرم سال گذشته ۵۰۰ راس گوسفند از استان‌های دیگر به نیابت خریداری شد و با توجه به نیت خود افراد، گوسفند ذبح می‌شود و ۴۰۰ راس گوسفند نیز از طرف خود هم‌استانی‌ها نیابت داده شد تا ذبح شود.

غم پرور با بیان اینکه طی محرم سال گذشته ۳۰ خانوار زنجانی بیش از ۹۰ خانواده را در خانه خود اسکان دادند، افزود: متاسفانه در زنجان ظرفیت اسکان بسیار ضعیف است.

غم‌پرور در پاسخ به سئوال خبرنگار «ابهرآنلاین» در خصوص توسعه فضای فیزیکی حسینیه اعظم زنجان، گفت: طی چند سال گذشته در خصوص طرح توسعه حسینیه اعظم کار شده و به اتمام رسیده و در بحث مسائل اوقافی باید اوقاف استان نظر بدهد. طرح توسعه در حال تکمیل است و طی دو ماه آینده عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه در ماه محرم مهمانان خارجی نیز در حسینیه اعظم زنجان حضور دارند، افزود: تیمی هم برای راهنمایی زائران تشکیل شده است.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان افزود: طی سال گذشته ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نذورات حسینیه اعظم زنجان بود و بیش از ۱۱۷ برنامه فرهنگی اجرا شده است و چون طرح توسعه حسینیه اعظم آماده نشده است، به همین خاطر بیشتر روی مسائل تربیتی و فرهنگی در همه سنین و قشرها ورود پیدا کرده‌ایم.

غم‌پرور افزود: سازمان اوقاف سامانه‌ای درست کرده و همه مراکزی که مربوط به اوقاف می‌شود حساب دارند و حساب حسینیه اعظم و زینبیه جدا است.

وی یادآور شد: منابع مالی حسینیه اعظم با تورم هم‌خوانی ندارد و دنبال برنامه‌هایی هستیم که در حسینیه اجرایی کنیم و ما به دنبال سرمایه گذاری برای حسینیه و اشتغال زایی هستیم.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان از اشتغال مستقیم ۱۰۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان خبر داد و افزود: این نهاد مذهبی ۴۰۰۰ خادم افتخاری دارد که حقوقی دریافت نمی‌کنند.

غم‌پرور خاطرنشان کرد: مادحین حسینیه اعظم زنجان خانواده شهدا و ایثارگران بوده و با دل کار می‌کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4711143/طرح-توسعه-حسینیه-اعظم-زنجان-به-زودی-عملیاتی-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.