خانه » اخبار » گازرسانی به روستاهای شهرستان زنجان شتاب بگیرد
گازرسانی به روستاهای شهرستان زنجان شتاب بگیرد

گازرسانی به روستاهای شهرستان زنجان شتاب بگیرد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سجاد خدایی صبح چهارشنبه در جلسه‌ای که به منظور بررسی وضعیت گازرسانی به مناطق مختلف استان تشکیل شد، با بیان اینکه ارتقا و توسعه وضعیت راه‌ها، گازرسانی، تامین آب و برق در روستا از نعمت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: تسریع در اجرای گازرسانی به روستاهای تابعه شهرستان زنجان و تحقق برنامه پوشش حداقل ۹۵ درصد جمعیت روستایی در اولویت قرار گیرد.

وی تسهیل در تحویل نفت سفید به روستاهای فاقد گاز را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار دانست و ادامه داد: پیگیری رفع مشکل صدور مجوز حفاری به منظور گازرسانی به روستاهای شیت و ولیدر از طریق اداره‌کل راه و شهرسازی نیز از دیگر برنامه‌ها در این راستا به‌شمار می‌رود.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه تامین اعتبار مورد نیاز مابه‌التفاوت اعتبارات تخصیصی وزارت نفت و قیمت تمام شده خدمات از محل اعتبارات استانی در حال پیگیری است، ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های اولویت‌دار در این زمینه، پیگیری و تعیین تکلیف اختلاف گازبهای شهرستان خرم‌دره به دلیل تفاوت اقلیمی نسبت به شهرهای هم‌جوار ابهر و صائین‌قلعه است.

خدایی با اشاره به اینکه پیگیری ادامه گازرسانی به روستاهای زنجانرود با اولویت مشمپا، حصار، شکرچی و تعیین تکلیف پیمانکار پروژه جزو برنامه‌ها است، اظهار کرد: علاوه بر این گازرسانی به روستاهای قره‌پشتلو، قارلوق، بهرام‌بیگ، زنگی‌کوه، تکمه‌داش، حاج سیران، چومالو، بیرون‌ده، آقجه قلعه، سلیمان‌بلاغ و … پیگیری شود.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به بعد مسافت و ناهمواری‌های مسیرهای کوهستانی برای برخی از روستاها، رایزنی با استان آذربایجان‌شرقی برای اتصال از خط گاز آق‌کند می‌تواند راه‌گشا و تسریع‌کننده ارائه خدمات باشد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4710725/گازرسانی-به-روستاهای-شهرستان-زنجان-شتاب-بگیرد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.