خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مردم باید در صحنه باشند تا انقلاب به نتیجه برسد
اخبار زنجان/ مردم باید در صحنه باشند تا انقلاب به نتیجه برسد

اخبار زنجان/ مردم باید در صحنه باشند تا انقلاب به نتیجه برسد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی شامگاه سه شنبه در اجتماع مردمی شهر زنجان در حمایت از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد که در مسجد جامع (سید) زنجان برگزار شد، با بیان اینکه والاترین هدف سیدالشهداء (ع) فسادستیزی و برقراری عدالت در جامعه بود، افزود: بی‌تردید انقلاب اسلامی ایران نیز با همین هدف مقدس شکل گرفت تا به واسطه آن، حکومت مردمی جایگزین رژیم فاسد شاهنشاهی شود.

وی با یادآوری اینکه در دهه شصت، روحیات انقلابی و فسادستیزی مسئولان زبان‌زد عام و خاص بود، تصریح کرد: کسانی مانند شهید رجایی و شخصیت‌های کم‌نظیری مانند مقام معظم رهبری، در اوج ساده‌زیستی، در بالاترین مناصب سیاسی کشور ایفای نقش می‌کردند اما به مرور زمان و به واسطه غفلت برخی از مسئولان، مفاسد مختلف از جمله اقتصادی در کشور ریشه دواند، به گونه‌ای که کم‌کم از دوره سازندگی، شاهد تسلط مدیران دنیاطلب و مدیران فاسد در فضای سیاسی کشور بودیم.

دولابی با بیان اینکه بعد از گذشت چند دهه، کم‌کم فاصله طبقاتی در جامعه پررنگ‌تر شده و چپاول بیت‌المال آرام‌آرام در کشور نهادینه شد، ادامه داد: متأسفانه به واسطه غفلت مضاعف و نیز فرهنگی که از دوره فساد در کشور جا مانده بود، این دغدغه‌ها و ناهنجاری‌ها شیب تندتری به خود گرفت که تداوم این امر نیز باعث دلسوزی برخی از دلسوزان انقلاب شد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به وضعیت کسانی که از بیت‌المال ارتزاق کرده و برای خود امکانات قابل توجهی را فراهم کرده‌اند، اظهار کرد: متأسفانه کسانی که اموال بیت‌المال را چپاول می‌کنند، فرزندان‌شان به‌راحتی در خارج از کشور مشغول تحصیل هستند و از بهترین امکانات نیز برخوردارند، این در حالی است که برخی از مردم مستضعف، در حداقل‌های زندگی خود نیز مانده‌اند.

دولابی با اشاره به اینکه باید با کسانی که به واسطه کوتاهی و عدم انجام وظایف خود موجب شدند فرهنگ غرب در کشور ترویج یابد، برخورد شود، گفت: آقای رئیسی در این زمینه نیز ورود پیدا کردند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری خواستار برخورد با مفاسد سیاسی در کشور شد و گفت: چرا باید در تیم مذاکره کننده کشور یک جاسوس حضور داشته باشد و باید با افرادی که عامدانه موجب بروز این اتفاق شدند برخورد شود.

دولابی با گریزی به تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر مبارزه جدی با فساد در جامعه، بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره و به‌ویژه در سال‌های اخیر به طور مرتب بر مسئله مبارزه با فساد تاکید کرده‌اند که خوشبختانه دستگاه قضا نیز با اهتمام به این تاکید فرمانده کل قوا، اقدامات شایانی را در این چند سال اخیر برای مبارزه با فساد در جامعه انجام داده است که این مهم با حضور رئیس جدید در رأی این قوه، پررنگ‌تر شده است.

وی با بیان اینکه گام اول رئیس قوه قضائیه در راستای تحقق بخشیدن به موضوع مبارزه به فساد، ابتدا به ساکن از خود قوه قضائیه شروع شد، افزود: وقتی مسئولی نسبت به برکناری برخی از قضات در گام اول مبارزه با فساد اقدام می‌کند، حاکی از جزم کردن عزم برای عینیت بخشیدن به این مهم است و بی‌تردید اظهارات رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه در این قوه هیچ خط قرمزی وجود نداشته و خط قرمز ما اظهارات بدون استناد است، نشان‌دهنده عزم راسخ برای حضور قدرتمند در این عرصه است.

دولابی با تاکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته توسط قوه قضائیه در راستای مبارزه با فساد در جامعه باعث امیدواری در بین آحاد جامعه مبنی بر تحقق وعده مسئولان نسبت به مبارزه با فساد شده است، ادامه داد: متأسفانه دولت به وظیفه ذاتی و قانونی خود که مبارزه با فساد است، عمل نکرده و این در حالی است که برخی از مسئولان، خود مسبب بروز فساد در سال‌های اخیر بوده‌اند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4710708/مردم-باید-در-صحنه-باشند-تا-انقلاب-به-نتیجه-برسد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.