خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حفظ محیط زیست باید مهم‌ترین مباحث کارگروه ها باشد
اخبار زنجان/ حفظ محیط زیست باید مهم‌ترین مباحث کارگروه ها باشد

اخبار زنجان/ حفظ محیط زیست باید مهم‌ترین مباحث کارگروه ها باشد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مسعود پاک منش ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه آمایش و محیط زیست در محل استانداری زنجان، افزود: طبق آیین نامه جدید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان چهار کارگروه ادغام می‌شوند.

وی اظهار کرد: چهار کارگروه اقتصادی و سرمایه گذاری، زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری شهری و آمایش سرزمین، کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده و کارگروه آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری را زیر نظر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه پیگیری اجرای طرح‌های آمایشی مصوب استان و بررسی سیاست‌های ارتقاء دسترسی به انرژی‌های پاک از وظایف این کارگروه است، گفت: تصمیم‌گیری در مورد حفظ محیط زیست و آمایش سرزمین باید مهم‌ترین مباحث کارگروه باشد.

پاک منش افزود: هفت گروه کارشناسی به عنوان گروه‌های ذیل کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست پیشنهادشده است که باید موردبررسی بیشتری قرار بگیرد.

وی افزود: بررسی و پیگیری تحقق اهداف و ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار در پهنه استان بر اساس دیدگاه‌های برنامه ریزی منطقه‌ای از دیگر وظایف این کارگروه است.

در ادامه این جلسه، معاون امور عمرانی استاندار زنجان بر ضرورت وظیفه محور بودن کارگروه‌ها تاکید کرد و گفت: ضروری است به جای موضوع محور بودن، کارگروه‌ها وظیفه محور انتخاب شوند.

مهرداد سلطانی گفت: برای کارگروه آب و بحران کارگروه‌های تخصص تری وجود دارد و باید کاملاً وظیفه محور ورود کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4710160/حفظ-محیط-زیست-باید-مهم-ترین-مباحث-کارگروه-ها-باشد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.