خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مازاد گندم زنجان به ۱۵ استان ارسال می‌شود
اخبار زنجان/ مازاد گندم زنجان به ۱۵ استان ارسال می‌شود

اخبار زنجان/ مازاد گندم زنجان به ۱۵ استان ارسال می‌شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ستار رحمنی ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از سیلوی زنجان که در قالب تور خبرنگاری برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گندم مازاد استان زنجان به ۱۵ استان دیگر ارسال می‌شود، افزود: گندم‌های خریداری شده از کشاورزان استان از طریق کامیون‌هایی که در همین راستا در نظر گرفته شده، به سیلوی بتنی غدیر منتقل می‌شود.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر سیلوهایی که برای ذخیره گندم در استان در نظر گرفته شده، مشتمل بر سه نوع سیلو است، تصریح کرد: این سیلوها شامل سیلوی بتنی، سیلوی فلزی و سیلوی مکانیزه است که در حال حاضر سیلوی بتنی غدیر با ظرفیت ۸۰۰۰ تن، در حال ذخیره گندم‌های خریداری شده از کشاورزان زنجانی است.

معاون بازرگانی اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از طرح‌های به اجرا گذاشته شده در سال گذشته، طرح ابتکاری ریل داخل سیلو بود که دوخطه شد، ادامه داد: یکی از مزیت‌های این طرح، بارگیری و تخلیه گندم در کم‌ترین زمان ممکن بوده است.

رحمنی با بیان اینکه از آغاز طرح نهضت سیلوسازی از سال ۸۵ خبر داد و اظهار کرد: زنجان یکی از استان‌هایی است که در این زمینه گام‌های بلندی برداشته و امروز ظرفیت سیلوهای استان اعم از دولتی و غیردولتی به بیش از ۵۵۰ هزار تن رسیده است.

معاون بازرگانی اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه بعد از افزایش ظرفیت سیلوهای استان، دیگر شاهد صف‌های طولانی نیستیم، خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های ویژه سیلوهای زنجان این است که گندم‌ها در شرایط کاملاً بهداشتی ذخیره می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4709209/مازاد-گندم-زنجان-به-۱۵-استان-ارسال-می-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.