خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۷ هزار نفر در حوزه صنایع دستی زنجان مشغول کار هستند
اخبار زنجان/ ۷ هزار نفر در حوزه صنایع دستی زنجان مشغول کار هستند

اخبار زنجان/ ۷ هزار نفر در حوزه صنایع دستی زنجان مشغول کار هستند

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی درباره ظرفیت‌های استان در حوزه صنایع دستی، افزود: استان زنجان دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنایع دستی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: هنرمندان صنایع دستی زنجان در حوزه‌هایی همچون ملیله‌کاری، چاقوسازی، مسگری، گلیم‌بافی، تراش سنگ‌های تزئینی، قلم‌زنی و … فعالیت می‌کنند.

یوسفی با بیان اینکه طبق آمار ۱.۲ میلیارد دلار صادرات صنایع‌دستی از استان زنجان انجام شده و ۷ هزار نفر در حوزه صنایع دستی استان مشغول کار هستند، گفت: البته می‌توان ظرفیت صادراتی این بخش را ارتقا داد، چرا که این میزان صادرات تنها ۳۰ درصد تولیدات صنایع دستی استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون زنجان یکی از استان‌هایی است که به لحاظ قدمت معادن مس، در زمینه صادرات ظروف مسی جایگاه ویژه‌ای دارد، اضافه کرد: همچنین استان زنجان در زمینه ملیله در کشور بی‌نظیر بوده و همچنین محصولات نقره‌ای و ملیله‌کاری بسیار متنوع و ارزشمند و گران‌بهایی دارد و چاروق و گیوه از کفش‌ها و پاپوش‌های سنتی استان به شمار می‌روند و بسیار شکیل و مشتری پسند هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: همچنین استان زنجان در زمینه صادرات چاقو از بهترین‌ها در کشور است، به طوری که صنعت چاقو را با نام زنجان می‌شناسند و باید از ظرفیت این حوزه نیز استفاده لازم به عمل آید.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4708250/۷-هزار-نفر-در-حوزه-صنایع-دستی-زنجان-مشغول-کار-هستند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.