خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا در جامعه تبیین شود
اخبار زنجان/  ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا در جامعه تبیین شود

اخبار زنجان/ ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا در جامعه تبیین شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت الاسلام مهدی محبی شامگاه شنبه در جمع عزاداران حسینی در حسینیه اعظم زنجان، با بیان اینکه امام حسین (ع) برای حفظ شرف و ناموس مردم و بزرگی مقام و مرتبه از جان و مال و فرزند گذشت، افزود: عزاداری بر امام حسین (ع) مصداق بارز تعظیم شعائر است. شعائر به معنای علامت و نشانه است، شعائر الله یعنی نشانه‌های الهی، نهضت سیدالشهداء از شعائر بی تردید دین است.

وی ادامه داد: نهضت عظیم عاشورا بود که دین را پر آوازه کرد و تا قیامت دین، وامدار سالار شهیدان است و به همین جهت عزاداری بر سیدالشهداء بزرگداشت شعائر دین است.

محبی با بیان اینکه اهداف قیام سیدالشهدا باید در جامعه تبیین شود، گفت: برای شناخت ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا و زوایای شخصیتی ایشان در جامعه باید تلاش شود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه باید برای شناخت حضرت امام حسین (ع) زمان و وقت گذاشت، افزود: در راه امام حسین (ع) باید از جان و مال گذشت، جان و مالی که در راه سید الشهدا نباشد ارزشی ندارد.

محبی با بیان اینکه حضور در مجالس سید الشهدا بسیار فضائل و ثواب دارد، گفت: خیلی از نااهلان با حضور در مجالس عزاداری امام حسین (ع) و قرار گرفتن در مسیر راه سید الشهدا به راه راست هدایت شدند و به سمت قرآن و نماز گرایش پیدا کردند.

وی ابراز کرد: روح نماز سید الشهدا است و امام حسین (ع) در روز عاشورا با یارانشان در خصوص فضیلت نماز صحبت کردند و در زیر باران تیر یزیدیان نماز اول وقت برپا کردند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برخی از مکان‌ها و نشانه خدا است؛ اظهار کرد: از ارزنده‌ترین آثار و برکات مجالس عزاداری و گریه بر اباعبدالله حسین (ع) حفظ رمز نهضت حسینی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4707589/ابعاد-مختلف-قیام-سیدالشهدا-در-جامعه-تبیین-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.