خانه » اخبار » کیفیت آب شرب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان است
کیفیت آب شرب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان است

کیفیت آب شرب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علیرضا جزء قاسمی صبح سه شنبه در آیین افتتاح طرح آب‌رسانی به شهرهای ابهر و خرمدره از سد کینه‌ورس ضمن گرامیداشت هفته دولت، با یادآوری اینکه این طرح در سال ۸۸ کلنگ‌زنی شده و مقرر بود طبق برنامه در سال ۹۲ به بهره‌برداری برسد، افزود: بعد از تلاش‌های صورت گرفته، پارسال پروژه مذکور به صورت آزمایشی در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه طرح آب‌رسانی به ابهر و خرم‌دره با توجه به بحرانی بودن دشت‌های این دو شهرستان از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: طرحی که امروز با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید، جمعیت ۱۶۰ هزار نفری را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان با اجرای طرح‌های توسعه‌ای از ۲۷ هزار مترمکعب به بیش از ۷۶ هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش پیدا کرده است. 

جزءقاسمی ابراز کرد: برای پوشش کامل خدمات فاضلاب در شهر زنجان باید بیش از ۶۳۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب احداث شود که تاکنون ۳۳۰ کیلومتر از این میزان محقق شده است. 

وی افزود: کیفیت آب شرب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب شهری استان است و در این میان آبی که به دست مشترکین می رسد باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4703578/کیفیت-آب-شرب-خط-قرمز-شرکت-آب-و-فاضلاب-شهری-زنجان-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.