خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ قوه قضائیه به اصل پیشگیری در برخورد با مفاسد اقتصادی توجه کند
اخبار زنجان/ قوه قضائیه  به اصل پیشگیری در برخورد با مفاسد اقتصادی توجه کند

اخبار زنجان/ قوه قضائیه به اصل پیشگیری در برخورد با مفاسد اقتصادی توجه کند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام حسن بیات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان بابیان اینکه در برخورد با فساد باید اصل پیشگیری و درمان موردتوجه قرار گیرد، افزود: پیشگیری بهتر از درمان است و قوه قضاییه باید مسئله پیشگیری و درمان راموردتوجه قرار دهد.

وی با تأکید بر اینکه کسانی که بر سرکار هستند نیاز به مراقبت دارند، ادامه داد:  مقررات نظام جمهوری اسلامی برای همگان لازم‌الاجراست و همه در برابر قانون یکسان هستند.

امام جمعه موقت زنجان  بابیان اینکه اصول اقتصاد اسلامی به‌عنوان یک اصل مهم باید در جامعه تبیین شود، گفت: آنچه که اقتصاد را پشتیبانی می‌کند فرهنگ است و باید همه نهادهای تعلیمی، تربیتی و دانشگاهی در ارائه فرهنگ دینی به جامعه کوشا باشند. 

بیات لزوم برخورد قاطعانه با مفاسد اقتصادی را مورد تأکید قرارداد و متذکر شد: خلاف، خلاف است و هرکسی که خلاف‌کار باشد باید با وی برخورد شود و نباید در برخورد با خلاف قانون به شخص و مناسبات و روابط او  توجه کند، بلکه باید عمل فرد را با معیارهای قانونی سنجید و با او برخورد کرد.

امام جمعه موقت زنجان در ادامه بابیان اینکه ملت ایران همواره پشتیبان نظام و ولایت‌فقیه بودند، گام برداشتن در مسیر فرامین مقام معظم رهبری را عامل اساسی در خنثی شدنتوطئه‌های دشمنان عنوان کرد و   افزود: همراهی با نظام و رهبری همواره بایدبه‌عنوان یک اصل مهم موردتوجه قرار گیرد تا شاهد اقتدار روزافزون ایران اسلامی باشیم.

بیات تلاش دشمن را تضعیف جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درعرصه‌های مختلف را یادآور شد و با اشاره به توطئه‌های چهل ساله دنیای استکبار علیه ملت ایران، ادامه داد:  نباید هیچ‌گاه از دشمن بترسیم از سویی دیگر بنا برسفارشات دین مبین اسلام دشمن‌تراشی نیز نباید کرد اما وقتی دشمن نیت شومی داشت باید با تمام توان  در برابر دشمن  ایستاد.

امام جمعه موقت زنجان  با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر، گفت: رجایی و باهنر در مقطعی حساس از تاریخ زمامداری کرده و ایثار و گذشت را به جامعه ارائه کردند؛ انسان‌های خدوم در کشور زیاد هستند و نباید سیاه نمایی کرد هنوز هم رجایی‌ها و باهنرهای زیادی در این مملکت مشغول خدمت‌رسانی هستند.

بیات بابیان اینکه  شهیدان رجایی و باهنر  انسان‌های برجسته و تأثیرگذار بودند که امروز هم خدمات آنها در جامعه بیان می‌شود، افزود: برخی از انسان‌ها نه تنهادر عصر خود جریان ساز هستند بلکه بر آیندگان نیز تأثیر بسزایی دارند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4706388/قوه-قضائیه-به-اصل-پیشگیری-در-برخورد-با-مفاسد-اقتصادی-توجه-کند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.