خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دولت باید همه مکانیزم‌های شفافیت را فراهم کند
اخبار زنجان/  دولت باید همه مکانیزم‌های شفافیت را فراهم کند

اخبار زنجان/ دولت باید همه مکانیزم‌های شفافیت را فراهم کند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر،  حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ابهر  به فرارسیدن ماه محرم اشاره کرده و افزود: ماه محرم و صفر ماه برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است و به قول حضرت امام (ره) ما هرچه داریم از این محرم و صفراست و محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

وی با بیان این‌که دشمنان به این حقیقت پی برده‌اند که تشیع را سه چیز تا این زمان در دژ مستحکم خود نگه داشته است و دلارهای آمریکا نتوانسته است بر این دژ نفوذناپذیر اثر گذارد،  ادامه داد: این سه چیز  عبارتند از عاشورای سرخ حسینی، انتظار سبز مهدوی، زره فولادین ولایت و رهبری دینی که دشمن درصدد است تا این سه راه کم‌رنگ و گاه کم محتوا و کم اهمیت نشان دهد و عاشورای غیرت‌ساز را به مکتب خشونت علیه خود و دیگران جلوه دهد.

رحیمی افزود: قدرت سازندگی و آثار یک عزاداری صحیح و منطبق با هدف اصلی قیام سیدالشهدا به قدری زیاد است که اگر عزاداران حسینی از این وسیله بسیار قدرت‌مند استفاده لازم و صحیح می‌کردند جامعه اسلامی و جهان وضعیتی کاملاً متفاوت با آنچه امروز دچار آن است داشت.

امام جمعه ابهر با اشاره به این‌که اگر حکمت عاشورا تبیین می‌شد دیگر شیعه انگلیسی و سنی تکفیری وجود نداشت، افزود: اگر به فلسفه عاشورا دقت می‌کردیم امروزه این همه خرافات رشد نمی‌کرد.

رحیمی با تاکید بر این‌که معیار بهترین مجلس، دیگر میزان گریه و ناله، تعداد جمعیت و شام و ناهار آنها، طول دسته عزاداری، ساختمان و محل عزاداری، امکانات و وسایل، شهرت مداحان و سخنرانان نیست، گفت: معیار بهترین مجلس، میزان شناخت و سنخیتی است که در مجلس نصیب عزادار می‌شود.

وی در ادامه به هشتم شهریور ۱۳۶۰ روز مبارزه با تروریسم که سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر است نیز اشاره کرد و افزود: این روز یادآور جنایت کسانی است که در بستر حمایت‌های آمریکا و قدرت‌های غربی در آغازین روزهای شکل‌گیری نظام اسلامی چنین فاجعه‌ای را انجام دادند.

امام جمعه ابهر ادامه داد: امروزه تروریسم به یکی از ابزارهای اصلی نظام سلطه برای گسترش، تقویت، تحکیم، تثبیت سلطه و حاکمیت آنان در سراسر جهان تبدیل شده است.

رحیمی با اشاره به این نکته که از شرم‌آورترین اشکال حمایتی غرب از تروریسم، حمایت از «تروریسم دولتی» همچون رژیم کودک کش صهیونیستی است، افزود: تروریسم دولتی بدین معنا است که کشتن و از میان بردن فیزیکی افراد، در قالب قانون از سوی مجلس یا دولتی به تصویب برسد و در دستور کار سازمان‌های امنیتی و نظامی آن کشور قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به هفته دولت، افزود: هفته دولت، فرصتی برای بررسی ابعاد، وظایف و کارکردهای دولت است و یکی از اولویت‌های کاری دولت که می‌تواند ضامن تحقق دیگر کارکردهای دولت باشد، مقابله با فساد در دستگاه اجرایی است که حاصل آن، افزایش کارآمدی و اعتباربخشی به مسئولین قوه مجریه خواهد بود.

امام جمعه ابهر گفت: در زمینه مبارزه با فساد می‌توان به چهار ملاحظه اساسی شامل وظیفه پیشگامی دولت در مبارزه با فساد، وظیفه دولت در ایجاد بسترهای شفافیت مالی، پرهیز از حواشی و ورود به عرصه مبارزه عملی، پرهیز از سیاسی کردن گفتمان مبارزه با فساد توجه کرد.

رحیمی یادآور شد: دولت باید همه مکانیزم‌هایی که موجب شفافیت عملکردشمی‌شود را فراهم آورد تا بدین‌وسیله فساد از سیستم دولتی رخت بربندد.

وی با اشاره به این‌که در نگاه رهبری شفاف‌سازی شرط اصلی فساد ستیزی است، ادامه داد: از ملاحظات مهم در فرآیند مبارزه دولت با فساد، پرهیز از سیاسی شدن ماجراست این آفت منجر به آن می‌شود که آثار اعتمادسازی مبارزه با فساد در افکار عمومی بی‌اثر شده و تلاش‌های مؤثر و پرهزینه فساد ستیزی، دستاوردی برای کشور نداشته باشد. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4706413/دولت-باید-همه-مکانیزم-های-شفافیت-را-فراهم-کند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.