خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نظارت ۱۳۴ ناظر بر مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی
اخبار زنجان/ نظارت ۱۳۴ ناظر بر مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی

اخبار زنجان/ نظارت ۱۳۴ ناظر بر مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از بنیاد مسکن استان زنجان، سجاد صنعتی گفت: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی روستاها، توجه به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی ضروری است.

وی بابیان اینکه نظارت بر ساخت و سازهای روستایی نقش مهمی در افزایش کیفیت سکونت‌گاه‌های محلی دارد، اظهار کرد: در همین راستا نظام فنی و مهندسی روستایی، با ۱۳۴ ناظر دارای صلاحیت و ۱۲ دفتر فنی و مهندسی برای طراحی واحدهای مسکونی و نظارت برساخت و سازهای روستایی، زیر نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان‌های استان فعالیت دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به ارائه خدمات فنی و مهندسی در سطح روستاهای استان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی از اجرای نظام فنی روستایی و دفاتر روستایی، ترویج اصول ساختمان‌سازی و رشد آگاهی عمومی، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد و بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی است.

صنعتی منفرد ابراز کرد: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی روستاها توجه به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی ضروری است و در این راستا استفاده از مصالح بومی و توجه به منظر روستا در طراحی نمای ساختمان و زیبایی آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه، ترویج مقاوم‌سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث مؤثر است، افزود: ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض، نظارت برساخت و ساز پروژه‌های بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی مناطق آسیب‌دیده، ارائه خدمات فنی و مهندسی به‌موقع در بازسازی مناطق سانحه دیده، اجرای پروژه‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی و انجام پروژه‌های مطالعاتی، تحقیقاتی و پژوهشی درزمینه‌های بازسازی و مسکن روستایی، از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پیگیری و اجرا می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4706940/نظارت-۱۳۴-ناظر-بر-مقاوم-سازی-خانه-های-روستایی

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.