خانه » اخبار » موکب های اربعین آسیب شناسی شود
موکب های اربعین آسیب شناسی شود

موکب های اربعین آسیب شناسی شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، وجیه الله نوروزی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین در محل استانداری زنجان، بابیان اینکه همه زائرین عتبات موظف به ثبت‌نام در سامانه سماح هستند، افزود: بدون ثبت‌نام در این سامانه کسی حق خروج از کشور را ندارد. 

وی  بابیان اینکه ۱۷ موکب برای اربعین پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: از مجموع موکب‌های استان زنجان، ۱۱ موکب از شهرستان زنجان، یک موکب از ابهر، یک موکب از خدابنده و بقیه از سایر شهرستان‌های استان هستند که در داخل کشور و خاک عراق مستقر خواهند شد. 

دبیر ستاد اربعین استان زنجان گفت: از چند هفته گذشته تمهیدات لازم برای پیاده‌روی اربعین در استان پیش‌بینی شده و دومین جلسه ستاد اربعین  تشکیل‌شده است.

نوروزی بابیان اینکه در موکب‌ها باید به بحث فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی توجه ویژه شود، تأکید کرد: امسال برای تمام موکب‌ها پیوست فرهنگی فراهم‌شده است.

وی ابراز کرد: طی سال‌های گذشته موکب‌های اربعین در کشور عراق راه‌اندازی شده و باید این موکب‌ها آسیب‌شناسی شوند تا پیاده‌روی اربعین باشکوه و نظم بهتری برگزار شود. 

دبیر ستاد اربعین حسینی استان زنجان  افزود: مقام معظم رهبری زنجان را به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی معرفی کردند و در سطح جهانی مطرح است باید شور این استان در پیاده‌روی اربعین و فعالیت موکب‌ها به خوبی مشاهده شود. 

نوروزی تصریح کرد: باید اجرای برنامه های فرهنگی خوب و هدفمند در کشور عراق را مدنظر قرار دهیم و عملیاتی کنیم. 

وی بر استفاده از ظرفیت مساجد و هیئت ها برای کمک‌های مردمی و نذورات برای پیاده‌روی اربعین تأکید کرد و افزود: خوشبختانه مردم زنجان دست‌به‌خیر هستند. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4705412/موکب-های-اربعین-آسیب-شناسی-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.