خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تعداد داروسازان فعال استان زنجان ۲۵۰ نفر است
اخبار زنجان/ تعداد داروسازان فعال استان زنجان ۲۵۰ نفر است

اخبار زنجان/ تعداد داروسازان فعال استان زنجان ۲۵۰ نفر است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مهدی بیگدلی ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل داروسازی «ابهرآنلاین» ایران،  از فعالیت ۱۴۰ داروخانه در مناطق مختلف استان زنجان خبر داد و افزود: ۷۰ داروخانه در مرکز استان فعال است.

وی بابیان اینکه  ایران یکی از کشورهای پیشرو در علم پزشکی و داروسازی است،اظهار کرد: بعد از انقلاب، کشور به لحاظ فنی و تولید در حوزه دارو، به ۹۷ درصد استقلال رسیده است.

بیگدلی تعداد داروسازان فعال استان زنجان را ۲۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: این داروسازان در داروخانه‌های دولتی، خصوصی و شبه‌دولتی فعالیت می‌کنند.

رئیس انجمن داروسازان استان زنجان ابراز کرد:  طولانی شدن پرداخت‌های شرکت‌های بیمه‌گر به همکاران خود در بخش درمان و دارویی از عواقب اجرای طرح تحول سلامت است. 

بیگدلی افزود: تأمین اجتماعی از اسفند سال ۹۷ و بیمه سلامت از ابتدای آذر ۹۷بدهی‌هایی را به داروخانه‌ها دارند. 

وی الکترونیکی کردن نسخه‌های پزشکی  را بسیار مهم اعلام کرد و گفت: این طرح کنترل و نظارت را موجب شده و کاهش هزینه را برای شرکت‌های بیمه‌گر به همراه دارد. 

رئیس انجمن داروسازان استان زنجان بر نظارت بر داروخانه‌ها تأکید کر دو گفت: نظارت در کشور امری حاکمیتی است که با آن موافقت نشده است.

بیگدلی تصریح کرد: یک سوم بدهی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به داروخانه شهید رجایی زنجان  و  این داروخانه تنها داروخانه در استان است که در ارائه داروهای خاص از جمله شیمی درمانی فعالیت می‌کند.

بیگدلی قیمت داروها و اقلام بهداشتی را امری خارج از اختیار متصدیان داروخانه‌ها  عنوان کرد و گفت: فعالیت برخی از داروخانه ازجمله داروخانه هلال‌احمر در زنجان فاقد توجیه است و اقلام دارویی ارائه‌شده در این داروخانه‌ها با دیگر داروخانه‌ها هیچ تفاوتی ندارد.

رئیس انجمن داروسازان  استان زنجان به واگذاری اداره داروخانه‌های دو بیمارستان در زنجان به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: این واگذاری در بخش سرپایی انجام‌شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4702690/تعداد-داروسازان-فعال-استان-زنجان-۲۵۰-نفر-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.