خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جامعه پزشکی در زنجان مورد بی‌مهری قرار گرفته است
اخبار زنجان/ جامعه پزشکی در زنجان مورد بی‌مهری قرار گرفته  است

اخبار زنجان/ جامعه پزشکی در زنجان مورد بی‌مهری قرار گرفته است

به  گزارش خبرنگار  «ابهرآنلاین»، پرویز قزلباش ظهر  دوشنبه در مراسم ویژه روز پزشک و داروساز که در سالن ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های امروز، نبود تناسب بین فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی و فرصت‌های شغلی است، افزود: جامعه پزشکی همواره در طول تاریخ مجاهدت‌های بی‌شماری را انجام داده که نباید این مجاهدت‌ها به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شود.

وی با یادآوری اینکه متاسفانه در برهه کنونی شاهد بی‌مهری‌هایی به جامعه پزشکی هستیم، تصریح کرد: خوشبختانه آمار حاکی از آن است که جامعه پزشکی علی‌رغم متحمل شدن بی‌مهری‌های زیاد، به اصول و قواعد خود پایبند بوده و خواهد بود که انتظار من از همکارانم در این عرصه نیز این است که این موضوع را با عملکرد خود بیش از پیش ثابت کنند.

قزلباش با اشاره به اینکه منکر وجود خطا در جامعه پزشکی نیستیم، ادامه داد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که در هر صنفی امکان وجود خطا هست اما جامعه پزشکی جزو اصنافی است که خطاهای آن به دلیل حساسیت نوع فعالیت، به صورت شفاف پیگیری می‌شود که خوشبختانه آمار حاکی از آن است که این نوع خطاهای در استان زنجان کم است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم برخی برای اینکه سرپوش گذاشتن بر روی سایر مسائل جامعه، بخواهند علیه پزشکان فضاسازی کنند، یادآور شد: از جمله مسائلی که در حوزه پزشکی بیش از همه به آن پرداخته می‌شود، مسائلی چون فرار مالیاتی، استفاده نکردن از کارت‌خوان‌ها، نوبت‌دهی، قصورهای پزشکی و … است.

قزلباش با بیان اینکه غالب مباحثی که پیرامون جامعه پزشکی اتفاق می‌افتد، فضاسازی علیه این جامعه است، تصری کرد: بی‌تردید می‌توانم به این موضوع شهادت بدهم که جامعه پزشکی استان زنجان در راستای حفظ کرامت مراجعه‌کنندگان کوشا بوده‌اند؛ چرا که یکی از اولویت‌های ما مباحث اخلاقی در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه معتقدیم مباحثی که پیرامون تجویز دارو مطرح می‌شود، چندان منطبق بر واقعیات نبوده و این تجویزها در استان، منطقی است، خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌هایی که در این حوزه مطرح بوده و هست، مربوط به طرح دوفوریتی برای افزایش پذیرش دانشجو در مجلس بود که معتقدیم این موضوع منطبق با آنچه که واقعیت دارد، نیست.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4702684/جامعه-پزشکی-در-زنجان-مورد-بی-مهری-قرار-گرفته-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.