خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۴۵ درصد سرمایه گذاری استان زنجان توسط کشورهای خارجی است
اخبار زنجان/  ۴۵ درصد سرمایه گذاری استان زنجان توسط کشورهای خارجی است

اخبار زنجان/ ۴۵ درصد سرمایه گذاری استان زنجان توسط کشورهای خارجی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»،  فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در دیدار با چانگ روا سفیر چین در ایران در محل استانداری زنجان، افزود: زنجان استان تاریخی و تمدنی است و از حضور سفیر چین در ایران ابراز خرسندی دارم. 

وی اظهار کرد: این استان منابع طبیعی و معادن غنی دارد و در تمام مقتضیات زمانی در تمام عرصه ها حضور فعالی داشته است. 

استاندار زنجان  گفت: این استان بزرگ ترین گنبد خشتی جهان گبند سلطانیه را دارد و غار کتله خور از غارهای مطرح در سطح کشور وجهان  می باشد. 

حقیقی از ایجاد دهکده ملل در استان زنجان خبر داد و گفت: تمایل داریم چین اولین کشوری باشد که فرهنگ خود را با ما مبادله کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه  ۳۵ نوع ماده معدنی در این استان وجود دارد، تاکید کرد: از این تعداد ماده معدنی ۳۰ نوع ماده معدنی هم استخراج می شود و این نشان می دهد این استان تنوع ماده معدنی خوبی دارد. 

وی  با بیان اینکه  این استان واحدهای صنعتی خوبی در استان دارد و در صنعت نساجی جزو ۵ استان برتر کشور است، گفت: عملیاتی شدن مذاکرات خواسته ما است و در این راستا پیشنهاد می‌کنیم کمیته‌ای بین اتاق بازرگانی و واحدهای صنعتی و تجاری و همین‌طور توسعه مناسبات فرهنگی ایجاد شود. 

استاندار زنجان ابراز کرد: خوشبختانه ۴۵ درصد سرمایه گذاری استان زنجان توسط کشورهای خارجی ترکیه، چین و ژاپن است و این استان رتبه خوبی در بحث سرمایه کذاری خارجی در سطح کشور دارد. 

حقیقی گفت: در کمترین زمان مجوز سرمایه گذاری در استان صادر می شود و امنیت سرمایه گذاری در این استان بسیار بالااست.

وی تصریح کرد: ما خواهان همکاری با کشور چین است و این استان ظرفیت و زیر ساخت لازم برای حضور سرمایه گذاران چینی در استان را دارد. 

استاندار زنجان با بیان اینکه استعلام ها در این استان به صورت الکترونیکی انجام می شود، افزود: این استان از سرمایه گذاران حمایت و استقبال می کند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4701511/۴۵-درصد-سرمایه-گذاری-استان-زنجان-توسط-کشورهای-خارجی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.