خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مخالف تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران هستیم
اخبار زنجان/ مخالف تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران هستیم

اخبار زنجان/ مخالف تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران هستیم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، چانگ روا ظهر یکشنبه در دیدار با استاندار زنجان در محل استانداری زنجان، گفت: استان زنجان در مسیر قدیم جاده ابرشیم قرارگرفته و جایگاه بسیار مؤثری دارد. 

وی زنجان را استانی با فرهنگ و تمدن بالا دانست و اظهار کرد:  از گنبد تاریخی سلطانیه بازدید کردم، این اثر تاریخی گویای فرهنگ و تمدن بالای استان زنجان است.

سفیر چین ارتقای سطح همکاری‌های ایران و چین را مورد تاکید قرار داد و گفت: با وجود تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا علیه کشور ایران، ما همواره درصدد تقویت و توسعه روابط با ایران هستیم. 

چانگ روا با بیان اینکه از استاندار زنجان درخواست داریم از حمایت‌های خود نسبت به سرمایه‌گذاران چینی دریغ نکند، ابراز کرد: در آینده باوجود حمایت‌های لازم شاهد افزایش سرمایه‌گذاران چینی در استان زنجان خواهیم بود.

سفیر چین در ایران با تاکید بر اینکه بیشتر کشورهای جهان مخالف تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران هستند، گفت: مخالف تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران هستیم، از برجام حمایت می‌کنیم و بر افزایش همکاری تجاری بین دو کشور تأکید داریم. 

چانگ روا به روابط تجاری خوب بین اتاق بازرگانی زنجان و چین اشاره کرد و افزود: مایل به گسترش همکاری بین دو کشور هستیم و با همکاری دو جانبه مشکلات تحریم‌ها را رفع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در سفر رئیس مجلس ایران به چین صحبت‌های خوبی به‌منظور افزایش همکاری بین دو کشور مطرح شد و رهبران دو کشور در زمینه ارتقاء سطح همکاری  به توافق رسیدند.

چانگ روا ابراز کرد: در هفت کشور عربی همسایه ایران کارکردم، ایران هم از لحاظ وسعت و هم از لحاظ ظرفیت بالاتر از این هفت کشور است. 

سفیر چین در ایران بابیان اینکه تعداد میراث فرهنگی ثبت‌شده ایران در یونسکو نیز بیشتر از  هفت کشور عربی است، افزود: کشور ایران ظرفیت‌های بالایی در حوزه‌های مختلف برخوردار و این ظرفیت‌ها نشان می‌دهد که چشم‌انداز درخشانی در آینده وجود دارد و ما خواهان همکاری همه‌جانبه با ایران هستیم. 

چانگ روا به برگزاری دو نمایشگاه درزمینه علمی و کالاهای تولیدی  اشاره کرد و گفت: از کشور ایران در این نمایشگاه حضور خواهند داشت  و این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی کالاهای تولیدی استان زنجان است.

وی به بازدید از شرکت‌های سرمایه‌گذار چینی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: از یک شرکت چینی که در استان زنجان سرمایه‌گذاری کرده بازدید کردم و در جریان تأمین امنیت و حمایت از این شرکت‌ها هستم و خوشبختانه امنیت سرمایه‌گذاری در این استان خوب است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4701475/مخالف-تحریم-های-یک-جانبه-آمریکا-علیه-ایران-هستیم

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.