خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ افتتاح چهار طرح آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در هفته دولت
اخبار زنجان/ افتتاح چهار طرح آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در هفته دولت

اخبار زنجان/ افتتاح چهار طرح آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی در هفته دولت

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین»  به نقل از  اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان خلیل آقاجانلو افزود: در برنامه پنجم توسعه ماده ۸۴ صندوق توسعه ملی با هدف رعایت عدالت ملی بین نسلی از منابع و میعانات نفتی و گازی کشور و همچنین تبدیل این ها به منابع مولد و زاینده تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات صندوق توسعه ملی فعالیت های چشمگیر آبخیزداری را رقم زد به طوری که در هفته دولت نیز چهار طرح آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به این که این طرح ها قرار است در شهرستان های ابهر، خدابنده، سلطانیه ، طارم و زنجان به بهره برداری برسند گفت: پنج طرح دیگر نیز با اعتبارات استانی در این هفته افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

آقاجانلو کینه ورس سه ابهر، آبخیز شهری خدابنده، کبود گنبد سلطانیه و هارون آباد طارم را از جمله پروژه ¬هایی اعلام کرد که از محل صندوق توسعه ملی در هفته دولت افتتاح می شوند.

وی مجموع اعتبارات استانی و صندوق توسعه ملی که به این طرح ها تخصیص یافته را ۲۹ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح ها در استان ۲۱۵۵ خانوار از مزایای این طرحها بهره مند می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان هدف از اجرای این پروژه‌ها را بهره وری از رواناب‌های سطحی، کنترل سیلاب، افزایش و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، پیشگیری و کاهش اثرات خشکسالی، کنترل فرسایش خاک، تثبیت خاک و بهبود پوشش گیاهی اعلام کرد.

گفتنی است امسال از محل صندوق توسعه ملی برای استان زنجان ۲۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4699133/افتتاح-چهار-طرح-آبخیزداری-از-محل-صندوق-توسعه-ملی-در-هفته-دولت

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.