خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۸۵ کودک کار در زنجان شناسایی شده است
اخبار زنجان/  ۱۸۵ کودک کار در زنجان شناسایی شده است

اخبار زنجان/ ۱۸۵ کودک کار در زنجان شناسایی شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمد محمدی قیداری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل بهزیستی زنجان، از وجود ۱۸۵ کودک کار در استان زنجان خبر دادو افزود: خوشبختانه این استان کودک خیابانی ندارد. 

وی اظهار کرد: این تعداد کودک کار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند  و این نهاد به پوشش تحصیلی این تعداد کودک بسیار توجه دارد. 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بیشتر کودکان کار از خانواده‌هایی هستند که از روستا به شهر مهاجرت کرده‌اند و یا مادر سرپرست خانواده است و خوشبختانه این کودکان در تحصیل خود بسیار موفق هستند. 

محمدی قیداری ابراز کرد: تعدادی از این کودکان کار پس از رسیدن به مرحله کنکور، در سال گذشته رتبه های برتر رشته پزشکی را به خود اختصاص دادند. 

وی افزود: باید  برای ریشه‌کن کردن فقر باید زمینه تحصیل کودکان کار را فراهم کنیم و در این راستا ارگان  های دیگر از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره تعاون با ما همکاری کنند. 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان  همچنین از فعالیت ۹۸ موسسه  خیریه غیردولتی در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: بهزیستی بر فعالیت این موسسات نظارت می کند و فعالیت این موسسات بسیار مطلوب است. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4698273/۱۸۵-کودک-کار-در-زنجان-شناسایی-شده-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.