خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حق واقعه غدیر به خوبی در جامعه  ادا نشده است
اخبار زنجان/ حق واقعه غدیر به خوبی در جامعه  ادا نشده است

اخبار زنجان/ حق واقعه غدیر به خوبی در جامعه  ادا نشده است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر،  حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ابهر  با اشاره به در پیش بودن عید غدیر، ادامه داد: یکی از پدیده‌ها و حماسه‌های بزرگ که می‌توان آن‌را ابرحماسه تاریخ نامید، غدیر خم است.

وی ادامه داد: غدیر خم اگر به‌درستی همه ابعاد آن شناخته شود، ظرفیتی حاصل خواهد شد که توان بسیج‌کنندگی همه آحاد انسان‌های روی زمین را در یک جبهه و مکتب و با جهتی واحد، خواهد داشت زیرا تمامی آنچه را که بشریت دیروز و امروز گمشده خود می‌داند نظیر امنیت همه‌جانبه و پایدار، پاکی و طهارت فراگیر، عدالتی استوار، برادری و برابری، کرامت و شرافت انسانی و بالاخره اخلاق و ادب و هر آنچه از خوبی و زیبایی و خیر، آرزوی بشریت باشد در لوای آن خواهد یافت. 

حجت‌الاسلام رحیمی تاکید کرد: غدیر خم یک قضیه نیست بلکه یک جریان است و آن هم یک جریان انقلابی است.

امام جمعه ابهر با بیان این‌که آنچه جای تأسف است  این است که حق این ابر حماسه تاریخ یعنی غدیر خم را به‌خوبی ادا نکرده‌ایم، افزود: اگر حقیقت و جوهره غدیر در پهنای هستی و گیتی جلوه یابد، دیگر هیچ انسانی روی زمین نخواهد ماند که با یأس و ناامیدی و در نهایت خواری و ذلت و فقر و نابرابری زندگی کند؛ چراکه پیام غدیر عدالت است‌.

رحیمی به سالروز ورود آزادگان به وطن اشاره کرده و گفت: آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه‏‌های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند.

وی در ادامه به فرارسیدن روز مساجد اشاره کرده و افزود: بعد از چهار دهه تلاش و مجاهدت در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی، فکر و کلام رسا و راسخ امام راحل به گوش می‌رسد که فرمودند: مسجد محلی است که از آن باید امور اداره شود این مسجد بود که این پیروزی را برای ملت ما درست کرد. این مراکز حساسی است که ملت باید به آن توجه داشته باشند.

امام جمعه ابهر بیان کرد:  در تمام این سال‌ها فعالیت‌های شایان توجهی در بسیاری از نهادها و سازمان‌های متولی در حوزه مسجد صورت گرفته است اما دانش تخصصی مدیریت مسجد و تدوین نظریات و تجربیات مرتبط با آن، در این دوره امری مغفول و فراموش شده است.

رحیمی تاکید کرد: گروهی از مردم دنیا که نمونه آن در عصر ما دولت‌های نیرومند و زورگو یا دولت‌های ثروتمند حامی آنها هستند پیوسته در رقابتی ناسالم تلاش و کوشش می‌کنند که منابع ثروت را از چنگال یکدیگر بربایند و برای رسیدن به مقصود خود گاه جنگ‌های خونینی به راه بیندازند که هزاران انسان بی‌گناه در آن به خاک و خون کشیده می شوند و شهرها و آبادی‌ها را ویران می‌سازند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4693810/حق-واقعه-غدیر-به-خوبی-در-جامعه-ادا-نشده-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.