خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پدر شهیدان قزوینی ابهری به فرزندان شهیدش پیوست
اخبار زنجان/ پدر شهیدان قزوینی ابهری به فرزندان شهیدش پیوست

اخبار زنجان/ پدر شهیدان قزوینی ابهری به فرزندان شهیدش پیوست

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از بنیاد شهید استان زنجان، پدر شهیدان اکبر و عبدالرسول قزوینی ابهری، از شهدای شهرستان ابهر بر اثر بیماری و کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

مرحوم حاج یحیی قزوینی ابهری، پدر شهیدان قزوینی ابهری یکی از بزرگان، خیرین و معتمدین شهر ابهر بود که عمر با برکت خود را صرف آبادانی و کمک به همنوعان خود کرده بود.

شهید اکبر قزوینی ابهری یکم آذر ماه سال ۱۳۴۶ در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود. این شهید والامقام تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و با آغاز جنگ تحمیلی به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.

شهید قزوینی در نوزدهم آذرماه سال ۱۳۵۹ در محور ماهشهر به آبادان بر اثراصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر او در گلزار بهشت کبرای شهرستان ابهر واقع است.

همچنین شهید عبدالرسول قزوینی ابهری ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۷ در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود.

این شهید والامقام تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی در جبهه حضور یافت. شهیدعبدالرسول قزوینی در ۲۵ خردادماه سال ۱۳۶۷ با سمت تیربارچی، در شلمچه بر اثراصابت ترکش به پهلو به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر وی در گلزار بهشت کبرای شهرستان ابهر به خاک سپرده شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4689898/پدر-شهیدان-قزوینی-ابهری-به-فرزندان-شهیدش-پیوست

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.