استان زنجان تنها توليدكننده كابل فوق فشار قوي در غرب آسيا است

ابهرآنلاین: رئيس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان گفت: استان زنجان با توليد كابل 230 كيلو ولت به عنوان تنها توليد كننده كابل فوق فشار قوي در غرب آسيا به شمار مي رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علي معصومي افزود :‌ اين نوع كابل ها با جايگزين شدن كابل هاي شهري توانسته مشكلات زيست محيطي ، پرت انرژي ، خطرات جانبي و زيبايي شهري را رفع کنند اين نوع كابل ها با امكان جاگذاري در زمين، قابليت كنترل را فراهم نموده و مانع از بروز حوادث در دكل ها و كابل هاي هوايي مي شود.سیم و کابل

معصومي با اشاره به توليد كابل 230 كيلوولت توسط شركت سيم و كابل ابهر ادامه داد: توليد اين كابل از سال 86 در استان آغاز شده است كه جهت راه اندازي خط ولتاژ آن در سال 82 يالغ بر 13.5 ميليون دلار سرمايه گذاري صورت گرفته است.

وي افزود: به طور ميانگين ماهانه 1500 تن كابل در اين واحد توليد مي شود كه بالغ بر 1100 تن در بخش فشار قوي و مابقي در ساير بخش ها توليد مي شود و  اشتغالزايي ايجاد شده در بخش توليد كابل فشار قوي بالغ بر 150 نفر در اين واحد صنعتي است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: ماهانه حدود 250 تن از اين نوع كابل توسط شركت سيم و كابل ابهر در استان زنجان توليد مي گردد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید