خانه » اخبار » ۲۰۰ خانه هلال در روستاهای استان زنجان راه اندازی می شود
۲۰۰ خانه هلال در روستاهای استان زنجان راه اندازی می شود

۲۰۰ خانه هلال در روستاهای استان زنجان راه اندازی می شود

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی گفت: بعد از زلزله کرمانشاه و سیل فروردین ماه امسال، به منظور همکاری دهیاران و شهرداران با سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر مقرر شد خانه های هلال در همه روستاها و شهرستان های استان راه اندازی شود.

وی اظهار داشت: برای تحقق این مهم در شهرستان های خدابنده، ابهر، خرمدره و ایجرود، بخش مرکزی ماهنشان و دندی، در شهرستان طارم نیز در شهرهای گیلوان و آببر جلسات توجیهی و آموزش دهیاران انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای راه اندازی خانه های هلال در استان ابتدا آموزش دهیاران، جلسات توجیهی و آموزش شوراهای اسلامی در روستاها ضروری است که تاکنون همه این موارد انجام شده است.

میرزایی خاطرنشان کرد: بعد از این مرحله افتتاح خانه های هلال در ساختمان دهیاری روستاها انجام، جذب و عضوگیری از داوطلبان آغاز و این علاقمندان نیز از آموزش های امدادی مورد نیاز بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان شهریور امسال ۲۰۰ خانه هلال در روستاهای استان زنجان راه اندازی می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با راه اندازی این خانه ها، روستائیان به عنوان کمک یار جمعیت هلال احمر در مواقع بحران، حوادث طبیعی و غیرطبیعی از آموزش کمک های اولیه بهره مند می شوند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4684196/۲۰۰-خانه-هلال-در-روستاهای-استان-زنجان-راه-اندازی-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.