خانه » اخبار » وظیفه خبرنگار نباید جز حق‌گویی و حقیقت‌گویی چیز دیگر باشد
وظیفه خبرنگار نباید جز حق‌گویی و حقیقت‌گویی چیز دیگر باشد

وظیفه خبرنگار نباید جز حق‌گویی و حقیقت‌گویی چیز دیگر باشد

 به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ابهر با بیان اینکه حقوق بشر در مجامع بین‌المللی تنها یک شعار است،  افزود: آنچه که در مجامع بین‌المللی در مورد حقوق بشر می‌گویند یک حرف و شعار یکی از دروغ‌های بزرگ جهان است و آنچه که امروزه در خارج از مرز و بوم می‌بینیم این است که اصلاً به حقوق بشر ارزش قائل نیستند و کرامت انسانی را زیر پا له و لگد مال کرده‌اند.

وی ادامه داد: این چه حقوق بشری است که عربستان مردم بی‌گناه یمن را زیر آوارها له می‌کند و با گذشت بیش از چهار سال از جنگ و تجاوز و محاصره و بمباران‌های کور توسط عربستان سعودی و متحدانش وضعیت انسانی در یمن فاجعه بار شده است.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه طبق اعلام سازمان ملل، فاجعه انسانی جنگ یمن از جنگ جهانی تاکنون بی‌سابقه است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای مراکز حقوق بشر، در اثر حملات ائتلاف عربی به این کشور حدود ۱۶ هزار نفر کشته شده‌اند که از این تعداد بیش از ۳ هزار نفر آنان کودک بوده‌اند. شمار زخمی‌های تجاوز سعودی‌ها به یمن نیز به حدود ۲۵ هزار تن رسیده است. از طرفی، هزاران غیرنظامی دیگر در اثر عواملی چون سوء تغذیه و بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

رحیمی گفت: علاوه بر فاجعه انسانی، بسیاری از زیر ساخت‌های خصوصی  و عمومی از جمله مساجد، بیمارستان‌ها، بنادر، فرودگاه‌ها، راه‌های اصلی، تأسیسات و مراکز اقتصادی و تجمعات مسکونی اغلب شهرهای یمن هدف حملات ناجوانمردانه هوایی قرار گرفته و تخریب‌شده‌اند.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه این چه حقوق بشری است که داعش با دلارهای عربستان و آمریکا و حمایت انگلیس و اسرائیل با فجیع‌ترین وضعیت انسان‌ها را سر بریدند، افزود: این چه حقوق بشری است که مردم غزه و فلسطین آواره هستند و خانه‌های آنها را تخریب می‌کنند و برای خود شهرک‌سازی می‌کنند.

رحیمی تاکید کرد:  آیا کرامت انسانی حکم می‌کند این همه مردم بی گناه را آواره و سرگردان کنند آیا جانبازان شیمیایی ما نشان از کرامت انسانی آنها نیست؟ بیایید به قرآن و عترت بر گردیم. که کرامت انسانی و حقوق بشر در آیات و روایات موج می‌زند.

امام جمعه ابهر در ادامه به ۱۷ مرداد سالگرد شهادت خبرنگار انقلابی شهیدصارمی اشاره کرده و افزود: خبرنگار باید روشن آفرین راه باشد تا مردم بتوانند در پرتو انوار واژه‌های او راهی فردای بهتر شود.

رحیمی با اشاره به این‌که خبرنگار باید بدون گرایش به حزب و جناح دنبال‌رو حق و صراط مستقیم باشد، ادامه داد: وظیفه خبرنگار نباید جز با حق‌گویی و حقیقت‌گویی چیز دیگر باشد.

 وی با اشاره به نقش رسانه و قلم در بصیرت افزایی به‌ویژه در دوران حساس امروز، ادامه داد: مسئولان باید از خبرنگاران حمایت کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4682673/وظیفه-خبرنگار-نباید-جز-حق-گویی-و-حقیقت-گویی-چیز-دیگر-باشد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.