خانه » اخبار » لزوم بازخوانی اهداف و اصول انقلاب اسلامی در تریبون نماز جمعه
لزوم بازخوانی اهداف و اصول انقلاب اسلامی در تریبون نماز جمعه

لزوم بازخوانی اهداف و اصول انقلاب اسلامی در تریبون نماز جمعه

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابهر، بر لزوم بازخوانی اهداف و اصول انقلاب اسلامی در تریبون نمازجمعه تاکید کرد و افزود: اهداف و اصول انقلاب اسلامی باید در نمازجمعه برای جوانان و مردم بازخوانی شده و دلایل تشدید تهدیدات علیه انقلاب اسلامی نیز تشریح شود.

وی با بیان اینکه نوآوری نیز از جمله حوزه‌هایی است که نمازجمعه باید اهتمام جدی به آن داشته باشد، ادامه داد: نقش نمازجمعه در ایجاد زمینه‌ها و عوامل مؤثر در نوآوری و از بین بردن موانع آن، در واقع نقش دین و معنویت در ایجاد محیط امید و امیدواری و انگیزه و نشاط و محیط کار و کوشش است.

رحیمی افزود: نمازجمعه فضای مشارکت و همکاری و تفاهم و همبستگی را ایجاد می‌کند که در حقیقت فلسفه این فریضه سیاسی و عبادی است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه نمازجمعه تریبونی جریان‌ساز در مقابله با چالش‌های اجتماعی است، گفت: مسئله مهدویت و انتظار ظهور امام زمان (عج) از مهم‌ترین مباحثی است که شیعه به سبک خاصی به آن معتقد است و این مسئله از اهمیت فراوانی برخوردار است.

خاتمی با بیان اینکه یکی از عناصر مهم باور مهدویت نزد شیعه، مبارزه و بسیج نیرو برای تحقق آن دوران طلایی است و می‌توان گفت مهدویت در تاریخ شیعه همواره عامل جهاد، مبارزه و حرکت بوده است، افزود: شیعه در دوران پرفراز و نشیب خود غمبارترین دوره‌های تاریخی را به پشتوانه انتظار فرج پشت سر گذاشته و با امید به روشنایی صبح ظهور مرحله به مرحله راه مبارزه و جهاد را پیمود تا مقدمات ظهور منجی را فراهم سازد.

امام جمعه زنجان تاکید کرد: از جمله مهم‌ترین راهبردهای دشمنان اسلام تضعیف آموزه مهم مهدویت و انتظار و کم‌رنگ جلوه دادن مساله انتظار و ظهور در جوامع اسلامی و نفی رابطه آن با مبارزه و جهاد بوده است.

خاتمی با بیان اینکه شهید مطهری به ترویج گفتمان مهدویت و نهضت انتظار و ظهور منجی و موعود الهی اسلام در آخرالزمان اهتمام ویژه داشتند، افزود: از نظر ایشان مشخصات یک انتظار بزرگ عبارت‌اند از خوش‌بینی به آینده بشریت، پیروزی نهایی و غلبه صلاح و تقوا و صلح و عدالت و آزادی و صداقت بر زور و استکبار و استبداد و ظلم و اختناق، حکومت جهانی واحد، عمران تمام زمین در حدی که نقطه خراب و آباد نشده باقی نماند، بلوغ بشریت به خردمندی کامل و پیروزی از فکر و ایدئولوژی و آزادی از اسارت شرایط طبیعی و اجتماعی و غرایز حیوانی.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4676684/لزوم-بازخوانی-اهداف-و-اصول-انقلاب-اسلامی-در-تریبون-نماز-جمعه

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.