خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ رجعت به قانون در حوزه شوراها ضروری است
اخبار زنجان/ رجعت به قانون در حوزه شوراها ضروری است

اخبار زنجان/ رجعت به قانون در حوزه شوراها ضروری است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شورای استان زنجان، مرتضی الویری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر لزوم رجعت به قانون در حوزه شوراها اظهار کرد: با تحقق واقعی منویات امام خمینی (ره) می‌توانیم در راستای ارتقای جایگاه شوراها گام برداریم.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: رجعت به قانون در حوزه شوراها ضروری است، چرا که تجربه، کارایی این نهاد مردمی را اثبات کرده است.

وی ادامه داد: شبکه ملی شوراها متشکل از ۱۲۰ هزار نفر عضو شورایی در سراسر کشور نقش پیشگیرانه در هنگام بروز خطر دارد.

الویری گفت: امیدواریم با عقلانیت، اجرای کامل قانون و تحقق واقعی منویات امام راحل در راستای ارتقای جایگاه شوراها گام برداریم.

همچنین در ادامه نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه شوراها به دلیل تشکیل دیرهنگام متناسب با سایر نهادهای انقلابی رشد نکردند، اظهار کرد: با وحدت رویه و انسجام می‌توان عقب ماندگی و ضعف‌های شوراها را جبران کرد.

آیت‌الله علی خاتمی افزود: شوراها در گام دوم انقلاب اتاق‌های فکر و فعالیت‌های خود را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه تجارب و علم اعضای شوراها در هر دوره ارتقا می‌یابد، گفت: شوراها باید انگیزه اصلاح قوانین و ارتقای جایگاه شورا را داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان نیز در این دیدار گفت: امروز میزبان نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی استان‌های سراسر کشور هستیم.

وی از مغفول واقع شدن جایگاه شوراهای فرادست ابراز گله کرد و گفت: این شورا می‌تواند با اقدامات نظارتی و راهبردی در یکپارچه‌سازی و هدفمندی برنامه‌های شهری و روستایی نقش بسزایی ایفا کند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4671131/رجعت-به-قانون-در-حوزه-شوراها-ضروری-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.