خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بیش از ۲میلیون دانش‌آموزدر«نهضت ملی حفظ جزسی قرآن کریم»شرکت کردند
اخبار زنجان/ بیش از ۲میلیون دانش‌آموزدر«نهضت ملی حفظ جزسی قرآن کریم»شرکت کردند

اخبار زنجان/ بیش از ۲میلیون دانش‌آموزدر«نهضت ملی حفظ جزسی قرآن کریم»شرکت کردند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علیرضا کاظمی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران در محل دانشگاه زنجان با بیان اینکه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز در «نهضت ملی حفظ جز سی قرآن کریم» شرکت کردند، افزود: این وزارتخانه سال گذشته در کنار همه برنامه‌های قرآنی برنامه حفظ جز سی و نهضت ملی جز سی را یکی از محوری‌ترین کارها مورد توجه قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه تحقق برنامه و دستیابی به اهداف حوزه قرآنی این وزارتخانه نیازمند تأمین اعتبارات لازم است، ادامه داد: در تلاش هستیم با جذب کمک‌های دستگاه‌های دیگر فعالیت‌های این بخش بیش از گذشته توسعه یابد.

کاظمی با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی در مناطق مختلف کشور فضای شهرها را تغییر می‌دهد، گفت: مسابقات قرآنی نقش جریان سازی های فرهنگی داشته و از ابعاد مختلف می‌تواند تأثیرگذار باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی نقش مهم و تأثیرگذار در تربیت افراد چهره‌های قرآنی و استعدادیابی در این حوزه دارد، افزود: مسابقات قرآنی بستر مهم و ارزشمند برای شکوفایی استعدادهای قرآنی دانش آموزان دختر و پسر در بخش‌های مختلف پژوهشی است.

کاظمی با بیان اینکه گردهمایی دانش آموزان نخبه سراسر کشور در واقع بزرگ‌ترین اردوی قرآنی بوده است، گفت: در این اردو دانش آموزان تجربیات خود را مبادله می‌کنند، با داوران و چهره‌های برجسته قرآنی آشنا شده و علاوه بر آن در جریان آخرین تولیدات، اثرهای قرآنی و ابزارها و روش‌های آموزش قرآن نیز قرار می‌گیرند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بحث حفظ موضوعی و کلاس‌های تفسیر در بخش‌های مختلف، توسعه تجهیز دارالقرآن‌های کشور و تقویت نیروی انسانی متخصص از دیگر کارهایی انجام گرفته است، ادامه داد: آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم اقوام مختلف استان‌های مختلف یکی از کارکردهای پنهان مسابقات قرآنی است که نباید آن را نادیده گرفت.

سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سراسر کشور شامگاه دیروز (پنجشنبه) در محل دانشگاه زنجان آغاز شده است و در این دوره از مسابقات ۴۹۲ دانش آموز دختر در رشته‌های پژوهش قرآنی شامل تفسیرقرآن، احکام، انشای نماز، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه به مدت ۲ روز با هم رقابت می‌کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4670534/بیش-از-۲میلیون-دانش-آموزدر-نهضت-ملی-حفظ-جزسی-قرآن-کریم-شرکت-کردند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.