خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ آموزه‌های قرآن باید در زندگی متجلی شود
اخبار زنجان/  آموزه‌های قرآن باید در زندگی متجلی شود

اخبار زنجان/ آموزه‌های قرآن باید در زندگی متجلی شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علیرضا کاظمی شامگاه پنج شنبه در آئین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در بخش خواهران در محل سالن الغدیر دانشگاه زنجان، با بیان اینکه تدبر در قرآن و احادیث دینی در زمینه رفع آسیب‌های اجتماعی و عبور از بحران‌های فرهنگ و اجتماعی تأثیرگذارترین نقش را دارد، افزود: در فضای پیچیده تعلیم و تربیت امروز، قرآن، نگاه الهی و خدایی بهترین ابزاری است که می‌تواند ما به سرمنزل مقصود برساند.

وی با اذعان به اینکه کوچک‌ترین غفلت از تعالیم دینی باعث ایجاد چالش‌های غیرقابل کنترل در جامعه می‌شود و مانع از روند توسعه و پیشرفت می‌شود، ادامه داد: دشمن همواره با ابزارهای مختلف در تلاش برای ضربه زدن به اعتقادات دینی و مذهبی است و در این راستا برای خنثی کردن توطئه‌های دشمن باید فعالیت‌ها دینی و قرآنی در جامعه بخصوص نسل جوان تقویت شود.

کاظمی دانش آموزان را آینده سازان ایران فردا عنوان کرد و با تاکید بر اینکه آینده بهتر و مقتدر برای ایران در سایه وجود دانش آموزان توانمند و فرهیخته رقم می‌خورد، افزود: باید تلاش کنیم آموزه‌های قرآنی در رفتارهای فردی و اجتماعی متجلی شود.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: پرداختن به ابعاد مختلف قرآن کریم و گام برداشتن در مسیر احکام باعث تحول در زندگی افراد می‌شود و چالش‌ها و معضلات اجتماعی در این فرایند فرصت بروز نمی‌یابد.

کاظمی با بیان اینکه در دنیای پیچیده امروز که در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار داریم، افزود: باید به قرآن پناه ببریم که روی آوردن و پناه بردن به قرآن ابعاد مختلفی دارد که قرائت قرآن، تدبر در آن، تفسیر و ترجمه آیات از ابعاد مختلف این حوزه به‌شمار می‌رود.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزه‌های قرآن در زندگی متجلی شود، گفت: باید قرآن در رفتار شخصی و اجتماعی دیده شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4670252/آموزه-های-قرآن-باید-در-زندگی-متجلی-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.