خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ لزوم تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان زنجان
اخبار زنجان/ لزوم تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان زنجان

اخبار زنجان/ لزوم تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در محل استانداری زنجان، افزود: آنچه که مهم است سند راهبردی مدیریت بحران استان که خیلی مهم بوده و روی آن کار شده و اقدام شود.

وی بر آسیب شناسی مشکلات روستایی اشاره کرد و گفت: روستاها مشکلات خاص خود را دارند و با توجه به گسترده گی روستاها، باید اعتبارات برای مقاوم سازی واحدهای روستایی افزایش یابد.

حقیقی در خصوص معرفی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده جهت دریافت تسهیلات در حوزه شهری، ابراز کرد: اقدام خاصی در مرکز استان و شهرستان‌ها انجام شده و پروانه‌ای برای ساخت مسکن صادر نشده است.

استاندار زنجان بر بحث آموزش در مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: برای تحقق این امر مهم باید مدیریت و برنامه ریزی انجام شود و دستگاه‌های اجرایی آماده برای بحران باشد و هم افزایی وجود داشته باشد.

حقیقی با بیان اینکه ستاد بازسازی باید فعال شود، گفت: اعتبار ابلاغی در قالب تسهیلات، توزیع شده و برای موضوعات شهری در این ستاد تصمیم‌گیری شود.

وی لزوم استفاده از توان و دانش فنی سپاه پاسداران را در زمینه ساخت و مقاوم سازی واحدهای روستایی و شهری را مورد تاکید قرار داد وگفت: سپاه استان نیز امکانات مناسبی در زمینه ساخت و سازی واحدهای مسکونی دارد که باید در این حوزه بنیاد مسکن با این نهاد تعامل پیدا کند و کمک‌های لازم را مد نظر قرار گیرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه آسیب‌شناسی مشکلات روستایی و روستاهای در معرض خطر سیل مهم است، تاکید کرد: باید برای رفع مشکلات و خروج از بحران این روستاها علاوه بر تأمین اعتبار، برنامه‌ریزی و اقدامات دیگری لحاظ شود.

حقیقی ابراز کرد: فرمانداران باید در توزیع اعتبارات مربوط به خسارت‌های وارد شده به بخش کشاورزی همکاری لازم را با سازمان جهاد کشاورزی استان را مورد توجه قرار دهند و با فعال شدن ستاد بازسازی، فرایند جبران خسارت بارندگی به بخش مسکن و کشاورزی استان نتیجه خوبی داشته باشد.

وی گفت: تهیه سند راهبردی مدیریت بحران استان مهم است و باید اقدام عملیاتی و برنامه‌ریزی‌شده بر روی این سند انجام شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4669716/لزوم-تهیه-سند-راهبردی-مدیریت-بحران-استان-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.