خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه‌نشین تجهیز می‌شود
اخبار زنجان/ فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه‌نشین تجهیز می‌شود

اخبار زنجان/ فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه‌نشین تجهیز می‌شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مسیح الله سلطانی عصر چهارشنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده که در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، افزود: اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان به پنج دستگاه فنی و حرفه‌ای، علوم پزشکی، امور کتابخانه‌ها، آموزش‌وپرورش و بهزیستی اختصاص‌یافته است تا نسبت به تجهیز فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه‌نشین اقدام شود.

وی با یادآوری اینکه کارگروه امروز به پیشنهاد سازمان برنامه‌وبودجه از ادغام کارگروه‌های زنان و خانواده، سلامت، اجتماعی و فرهنگی تشکیل‌شده است، افزود: وظایفی که بر عهده این کارگروه گذاشته‌شده است شامل هفت برنامه کاری تخصصی ذیل این کارگروه است که به اجرا گذاشته می‌شود.

سلطانی با اشاره به اینکه ۲۲ نفر در عضویت کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده هستند، ادامه داد: درمجموع ۳۰ وظیفه برای این کارگروه تعریف‌شده که مهم‌ترین آن‌ها شامل بررسی و ارائه راهکارهای شناسایی کانون‌های آسیب‌پذیر اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسهیل اجرای تصمیمات شوراهای عالی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه بابیان اینکه یکی از افتخارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا است، افزود: با توجه به اینکه فشارخون بالا یکی از عوامل مهم و زمینه‌ساز در مرگ‌ومیر افراد به شمار می‌رود، به همین خاطر طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از ۲۷ اردیبهشت‌ماه به اجرا گذاشته شد.

پرویز قزلباش با یادآوری اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا به خوبی در استان زنجان به اجرا گذاشته شد، اظهار کرد: در اجرای این طرح در استان، ۶۵۲ پایگاه سلامت و ۱۴۵ ایستگاه ثابت و سیار مشارکت داشتند که این اقدامات باعث شده است زنجان از حیث پوشش این طرح در جایگاه دوم کشوری قرار گیرد.

وی گفت: خوشبختانه ۱۰۰ درصد جمعیت استان در این طرح پوشش داده شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4669556/فضاهای-فرهنگی-و-اجتماعی-محلات-حاشیه-نشین-تجهیز-می-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.