خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ کاهش آسیب‌های اجتماعی و فردی در گرو عمل به قرآن است
اخبار زنجان/ کاهش آسیب‌های اجتماعی و فردی در گرو عمل به قرآن است

اخبار زنجان/ کاهش آسیب‌های اجتماعی و فردی در گرو عمل به قرآن است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مسعود شکوهی ظهر سه شنبه در آئین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی که در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد، با بیان اینکه دشمن با ابزارهای مختلف همواره در جهت تضعیف اعتقادت مذهبی در جامعه بوده است، افزود: نسل امروز نیازمند آشنایی جامع با معارف و علوم اسلامی و قرآنی است تا جامعه بتواند از ظرفیت آنها برای ساختن آینده بهتر استفاده کند.

وی با بیان اینکه برای توسعه هر چه بیشتر جامعه و رفع چالش‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند توجه هر چه بیشتر به احکام و معارف قرآنی هستیم، ‬ ادامه داد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و فردی در گرو عمل به قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است.

شکوهی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان باید در قرآن و منابع اسلامی مثل نهج البلاغه و صحیفه سجادیه عمیق شوند، افزود: تمسک به این منابع دینی آنان را از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره تحصیلی وزارت آموزش و پرورش لزوم انجام و توسعه پژوهش‌های قرآنی را مورد تاکید قرار داد و گفت: پژوهش‌های قرآنی به عنوان ابزار مهم و اساسی در زمینه توسعه و تبیین مفاهیم قرآنی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

شکوهی افزود: دانش‌آموزان تأثیر بسزایی در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی دارند و باید ابعاد پنهان مفاهیم و آموزه‌های قرآنی را با پژوهش بشناسیم و به آن عمل کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4668236/کاهش-آسیب-های-اجتماعی-و-فردی-در-گرو-عمل-به-قرآن-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.