خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جذب دل‌های مشتاق به سوی اهل‌بیت (ع) رسالت صاحبان فکر و اندیشه است
اخبار زنجان/ جذب دل‌های مشتاق به سوی اهل‌بیت (ع) رسالت صاحبان فکر و اندیشه است

اخبار زنجان/ جذب دل‌های مشتاق به سوی اهل‌بیت (ع) رسالت صاحبان فکر و اندیشه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی شامگاه پنج شنبه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی (سمش اشراق) در محل سالن اجتماعات دارالقرآن کریم شهر زنجان، با بیان برگزاری جشنواره رضوی گام مهم و ارزشمند در معرفی و گسترش فرهنگ رضوی است، افزود: فرهنگ رضوی باید در جامعه به صورت جامع و برنامهریزی شده اشاعه و توسعه داده شود.

وی با بیان اینکه نام ائمه و اهل بیت موجب به ویژه امام رضا (ع) آرامش بخشدل‌های مشتاقان است، ادامه داد: تبیین و تعمیق فرهنگ اهل‌بیت (ع) و رضوی عامل مهم در توسعه و جلوگیری از بروز آسیب‌ها و چالش‌ها در جامعه است.

خاتمی بابیان اینکه عشق و ارادت به اهل‌بیت (ع) در نزد ملت ایران، وصف‌ناشدنی است، افزود: وجود حرم شریف امام رضا (ع) در ایران برکتی بزرگ و ارزشمند است و امروز باید تلاش کنیم آشنایی با امام رضا (ع) و سبک زندگی رضوی را در جامعه افزایش دهیم تا امت شایسته ای باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه اصحاب قلم باید با شیوه‌ها و فنون ادبی و هنری دل‌های مشتاق را به سوی اهل بیت (ع) سوق دهند، گفت: برای پربار برگزار شدن جشنواره در سال‌های آینده استعدادها شناسایی و منابع در اختیار افراد قرار گیرد تا با مطالعه عمیق خروجی آثار اثرگذار شود.

خاتمی با بیان اینکه فرهنگ عامل مهم و تأثیرگذار در انتقال مفاهیم و قوام بخشی به هویت و فرهنگ جامعه است، افزود: فرهنگ و حرکت‌های فرهنگی در حفظ هویت جامعه نقش مهمی دارد و باید از این بستر برای توسعه جامعه در بخش‌های مختلف استفاده کرد.

وی با اشاره به گذشته فنی و پربار فرهنگی ایران، ادامه داد: برجستگانی همچون حافظ، سعدی، مولانا و حکیم فردوسی از فکر و اندیشه و آثار خود قلعه مستحکمی از فرهنگ بنا کردند و اگر این قلعه‌ها نبود امروز ایرانی نداشتیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4664260/جذب-دل-های-مشتاق-به-سوی-اهل-بیت-ع-رسالت-صاحبان-فکر-و-اندیشه

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.