خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۶۹۰ بیمار خاص در زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
اخبار زنجان/  ۶۹۰ بیمار خاص در زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

اخبار زنجان/ ۶۹۰ بیمار خاص در زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

خدیجه ابراهیم خانی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به بیمه شدگان بیمه سلامت در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در استان زنجان بیش از ۱۳ هزار نفر بیمه همگانی بیمه سلامت هستند که در مجموع از جمعیت یک میلیون و ۵۷ هزار و ۶۰ نفری استان زنجان بیش از ۵۸ درصد تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی به بیمه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد و گفت: تا کنون برای ۳ هزار و ۲۰۰ مددجوی کمیته امداد استان زنجان دفترچه درمانی صادر شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: بیمه سلامت استان زنجان با ۱۳ بیمارستان دولتی و خصوصی، ۸۶ مرکز جامع سلامت و ۴۵۰ مرکز تخصصی و درمانی و آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها طرف قرار داد است.

ابراهیم خانی از فعالیت ۲۵ دفتر پیشخوان دولت در استان زنجان خبر داد و گفت: ۹ مورد از این دفاتر در شهرستان زنجان فعال است.

وی با بیان اینکه پنج نوع بیمار خاص در استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: بیماران ام‌اس، هموفیلی، دیالیزی و پیوند کلیه، تالاسمی و سرطان از خدمات درمانی این سازمان استفاده لازم را دارند.

وی با بیان اینکه در استان زنجان ۶۹۰ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از خدمات درمانی این سازمان استفاده می‌کنند، افزود: برای بیماران خاص دفترچه صادر می‌شود، این بیماران با مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌توانند برای دریافت دفترچه ثبت‌نام کنند، حق بیمه‌ای از این بیماران که شمار آنها رو به افزایش است، دریافت نمی‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ابراز کرد: طبق مصوبه هیئت دولت افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند می‌توانند به صورت رایگان از تسهیلات این بیمه استفاده کنند.

ابراهیم‌خانی با بیان اینکه در شهرستان خرمدره نسخه نویسی الکترونیکی شروع شده است، ابراز کرد: تاکنون تعداد بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نسخه الکترونیکی مورد تبادل قرار گرفته است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4659550/۶۹۰-بیمار-خاص-در-زنجان-تحت-پوشش-بیمه-سلامت-هستند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.