خانه » اخبار » هدف از کاهش قیمت مواد مخدر صنعتی جذب مشتری بیشتر است
هدف از کاهش قیمت مواد مخدر صنعتی جذب مشتری بیشتر است

هدف از کاهش قیمت مواد مخدر صنعتی جذب مشتری بیشتر است

مجید ابهری در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» درباره کاهش قیمت برخی از مواد مخدر صنعتی از جمله شیشه، اظهار کرد: تولید و توزیع مواد مخدر بر اساس طرح حساب شده‌ای در ارتباط با جنگ نرم از سوی اتاق فکر دشمن هدایت می شود. تغییر سبک و الگوی مصرف از مواد سنتی به مواد صنعتی و حتی گیاهی موجب شده است تا مصرف گل و شیشه در جایگاه اول مصرف مواد مخدر قرار گیرند.

وی ادامه داد: متأسفانه منحنی سنی مصرف گل رو به کاهش بوده است و تبلیغات دروغ و غلط در فضای مجازی که این ماده مخدر، نشاط آور و اعتیاد آور نیست، مورد استقبال برخی از جوانان ساده لوح شده است در حالی که گل موجود در بازارهای ایران بسیار خطرناک تر از نوع مشابه خود است، زیرا این گل از بذر اصلاح شده آمریکایی و افغانی است که با یکبار مصرف، سلولهای مغزی وابستگی عمیق با آن می یابد.

این آسیب شناس و رفتارشناس اجتماعی با اشاره به برخی از اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در مبارزه اساسی و گسترده با تولیدکنندگان و فروشندگان مواد مخدر حتی در فضای مجازی، اعلام کرد: متاسفانه در حال حاضر مافیای مواد مخدر برای آلوده سازی جوانان و تحقق اهداف شوم خود اقدام به توزیع گسترده مواد مخدر صنعتی شیشه کرده است و علت ارزان کردن قیمت این مواد مخدر صنعتی در بازار مواد مخدر دو دلیل دارد؛ نخست اینکه ۹۰ درصد شیشه موجود در بازار تغلبی و سمی و خطرناک است که مواد اولیه آن لوله بازکن شیمیایی و قرص های اسیدی هستند که بسیار خطرناکند و دوم اینکه ارزان شدن قیمت به خاطر کم شدن مصرف کننده با آگاه‌سازی و اطلاع رسانی رسانه ها است. مافیای خطرناک مواد مخدر صنعتی با ارزان کردن این ماده مخدر قصد جذب و جلب مشتری بیشتری دارد و قطعاً با افزایش مشتری قیمت آن نیز به نقطه قبلی و حتی بالاتر خواهد رسید.

ابهری درباره سیاست کلی پلیس مبارزه با مواد مخدر برای طراح کاهش قیمت شیشه، اظهار کرد: سیاست‌گذاری در این موضوع به دلیل تعدد مراکز برنامه‌ریزی و آموزشی با روشهای گوناگون ادامه می یابد. با وجود صرف هزینه های میلیاردی و شهادت بیش از سه هزار مامور نیروی انتظامی در مقابله با قاچاقچیان و وجود ۶۵ درصدی زندانی ها در ارتباط با مواد مخدر، متاسفانه تمامی فشارهای مبارزه به این مافیاها بر عهده پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

وی ادامه داد: در تهران پلیس مبارزه با مواد مخدر با پلمپ کردن مراکز تولید و توزیع و جمع‌آوری آنها و جمع‌آوری معتادان متجاهر به خصوص در محلات جنوبی تهران و از بین بردن پاتوق این افراد توانسته پاکسازی کند اما در این زمینه باید سایر نهادها مانند وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز امکانات درمانی را در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دهند تا موفقیت در مواجه به پاکسازی معتادان افزایش یابد.

به گفته ابهری تا زمانی که سیاست گذاری در مواجه با معتادان توسط سازمان مختلف یک کاسه و تجلی نشود و امکانات سخت افزار و سخت افزاری و نرم افزاری در یک جا متمرکز نگردد و از سیاست‌های سلیقه‌ای و جزیره‌ای خودداری به عمل نیاید، شاهد ضعف موفقیت در زمینه مبارزه با مواد مخدر خواهیم بود زیرا تجارت مواد مخدر بعد از فروش سلاح و خودفروشی، سومین تجارت سودآور دنیا جهان است و سودهای کلان در این تجارت باعث ادامه کار مافیای موادمخدر می گردد.

وی ادامه داد: باید در مقابل این افراد که کمر به نابودی جوانان بستند همت بالای داشت و نهادهای متولی با تمرکز و با اجتماعی سازی حضور مردم را امر پیشگیری و مردمی شدن آن امید به موفقیت در مبارزه این غول خطرناک داشته باشیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4657004/هدف-از-کاهش-قیمت-مواد-مخدر-صنعتی-جذب-مشتری-بیشتر-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.