خانه » اخبار » مدیریت مصرف آب نداریم
مدیریت مصرف آب نداریم

مدیریت مصرف آب نداریم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، یوسف رضا پور صبح دوشنبه در جلسه کار گروه منابع آب در محل شرکت آب منطقه‌ای زنجان، به مصرف آب شرب در استان زنجان اشاره کرد و افزود: مصرف آب شرب شهری و روستایی در استان زنجان ۲۸۷ لیتر در ثانیه در شبانه‌روز است ولی مصرف استاندارد آب شرب حداکثر ۱۵۷ لیتر است.

وی اظهار کرد: مصرف آب شرب شهری و روستایی استان زنجان ۱۳۰ لیتر در ثانیه بیشتر از نرم کشوری است و این نشان می‌دهد مدیریت مصرف آب نداریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان بابیان اینکه الگوی مصرف و فرهنگ مصرف درست آب باید به جد موردتوجه قرار گیرد، گفت: برای تحقق این امر مهم همه باید وارد کار شوند.

رضا پور بابیان اینکه در سال ۷۷ سانتی‌متر افت آب‌های زیرزمینی دشت‌ها ی استان زنجان است، افزود: افت آب‌های زیرزمینی در دشت‌های استان محسوس است.

وی دشت ابهر را بحرانی‌ترین دشت استان زنجان یادکرد و افزود: سالانه یک متر و ۴۰ سانتی متر از سطح آب‌های زیرزمینی کاهش می‌یابد و آب‌های زیرزمینی بقیه دشت‌ها هم ۵۵ و ۶۵ سانتی‌متر افت دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان تأکید کرد: با اینکه بارش‌ها از «ابهرآنلاین»ماه سال گذشته تا اردیبهشت‌ماه در استان زنجان خوب بوده ولی باید مردم مصرف آب را مدیریت کنند.

رضا پور به تغذیه مصنوعی و تقویت سفره‌های زیرزمینی اشاره کرد و یاد آو ر شد: این اقدامات برای مدیریت مصرف آب و جلوگیری از تخریب سفره‌های زیرزمینی است و بسیار هم مؤثر است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4654563/مدیریت-مصرف-آب-نداریم

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.