خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ زنجان میزبان مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور است
اخبار زنجان/ زنجان میزبان مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور است

اخبار زنجان/ زنجان میزبان مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ابراهیم رفیعی ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان که در سالن امام علی (ع) استانداری زنجان برگزار شد، از برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در زنجان خبر داد و افزود: با توجه به اهمیتی که این رویداد قرآنی دارد، همه تمهیدات لازم برای اینکه بتوانیم میزبانی شایسته برای این مسابقات باشیم، اتخاذ شده است.

وی با یادآوری اینکه یکی از موارد مطرح‌شده در این میزبانی، بحث اسکان شرکت‌کنندگان است که مقرر شده دانشگاه زنجان عهده‌دار آن باشد، تصریح کرد: خوشبختانه همه مسئولان دست‌به‌دست هم داده‌اند تا سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور را با شایستگی در پایتخت شور و شعور حسینی میزبانی کنیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با یادآوری اینکه پارسال ۵۴۰۰ نفر در دوره‌های سوادآموزی شرکت کردند، افزود: یکی از موفقیت‌هایی که در سال گذشته به‌دست آوردیم، محقق شدن ۹۵ درصد از هدف پوشش افراد بی‌سواد در دوره‌های سوادآموزی و تحقق صد درصد آموزش در دوره انتقال بوده است.

هادی احمد نیا با یادآوری اینکه زنجان درزمینهٔ سواد افراد جوان رتبه دوم کشوری را در اختیار دارد، ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات مهم ازجمله انسداد مبادی بی‌سوادی که در این زمینه انجام‌شده، امروز شاهد کسب چنین موفقیت‌هایی در حوزه سوادآموزی هستیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش در برهه کنونی مکلف به زیرپوشش بردن ۵۳۰۰ نفر بی‌سواد بوده و در همین راستا برنامه‌ریزی لازم انجام‌شده است، گفت: یکی از رویکردهای امسال، توسعه مراکز محلی یادگیری است، به‌گونه‌ای که تلاش داریم تا تعداد این مراکز را به پنج مرکز افزایش دهیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4647647/زنجان-میزبان-مسابقات-قرآن-عترت-و-نماز-دانش-آموزان-سراسر-کشور

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.