خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ کارگروه ایمنی بازار بزرگ زنجان تشکیل می شود
اخبار زنجان/ کارگروه ایمنی بازار بزرگ زنجان تشکیل می شود

اخبار زنجان/ کارگروه ایمنی بازار بزرگ زنجان تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شهرداری زنجان، مجید امیر فضلی اظهار داشت: با توجه به بازدید میدانی از بازار بزرگ زنجان که یکی از شریان‌های اصلی اقتصاد این شهر محسوب می‌شود، برای جلوگیری از هر گونه حادثه، ارتقای سطح ایمنی آن مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: حادثه دلخراش آتش سوزی در بازار تاریخی تبریز، موجب شد تا سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با تشکیل کارگروه تخصصی نسبت به ارائه طرح ایمنی بازار بزرگ و تاریخی شهر زنجان اقدامات لازم را انجام دهد.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان اظهار داشت: بررسی‌های انجام شده در بازار تاریخی شهر زنجان از وجود نواقص ایمنی بسیار در این مجموعه تاریخی و فرهنگی شهر حکایت دارد و لذا حفظ و نگهداری این اثر بزرگ مستلزم توجه به اصول ایمنی در زمینه‌های مختلف است.

امیر فضلی ادامه داد: بر این اساس ایمنی برق و سیم کشی استاندارد در مغازه‌ها، حجره‌ها و کاروانسراهای بازار و از طرفی ایمنی گاز شهری و نحوه صحیح نصب وسایل گازی در مکان‌های یاد شده اهمیت بسزایی دارد.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان خاطرنشان کرد: توجه به عرض معابر، چیدمان وسایل، جلوگیری از سد معبر برای باز بودن مسیر تردد خودروهای امدادی در حین وقوع حادثه و از طرفی آموزش کسبه بازار در خصوص اصول مقدمات مهار آتش نیز مورد توجه قرار گرفته است که در کارگروه ایمنی بازار لحاظ خواهد شد.

مجموعه تاریخی بازار زنجان در قلب بافت قدیمی این شهر قرار دارد و بر اساس متون تاریخی ساخت آن در سال ۱۲۰۵ هجری قمری در دوران حکومت آقامحمد خان قاجار آغاز شده و در سال ۱۲۱۳ هجری قمری مقارن حکومت فتحعلی شاه قاجار پایان یافته است. البته در دوره‌های بعد نیز بناهایی به بازار زنجان افزوده شد که از جمله آنها می‌توان به ساخت چندین سرا، مسجد، گرمابه و مجموعه بازار بالا مشتمل بر بازار قیصریه، بازار بزازها، راسته‌های حجت الاسلام، امامزاده و عبدالعلی بیک اشاره کرد.

هم اکنون ۶ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر زنجان فعال است و تلاش می‌شود با توجه به نیاز شهر این تعداد افزایش یابد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4646104/کارگروه-ایمنی-بازار-بزرگ-زنجان-تشکیل-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.