خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ احیای مسجد آقاکاظم زنجان از محل موقوفات
اخبار زنجان/ احیای مسجد آقاکاظم زنجان از محل موقوفات

اخبار زنجان/ احیای مسجد آقاکاظم زنجان از محل موقوفات

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان، حجت‌الاسلام جعفر جنتی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که اداره کل اوقاف و امور خیریه در نظر دارد کمک به بازسازی و ساخت آستان مقدس امامزادگان است.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا امامزاده محمدعلی (ع) و زینب (س) بیرون‌ده با کمک و تعامل میراث فرهنگی بازسازی شد، تصریح کرد: در این راستا مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به متراژ ۵۰ متر مربع بازسازی انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه از کمک به ساخت امامزاده حاج سیران با ۱۰۰ متر مربع زیربنا و یک میلیارد ریال اعتبار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ساخت این امامزاده ۶۶ درصد است.

جنتی با اشاره به اینکه مبلغ اعتبار تأمین شده برای بازسازی این امامزاده به صورت مشارکتی بوده است، افزود: بر همین اساس ۳۰ میلیون تومان از سوی سازمان اوقاف و ۷۰ میلیون تومان نیز از محل نذورات مردمی برای بازسازی آستان مقدس این امامزاده هزینه شده است.

وی در ادامه از کمک به ساخت و بازسازی مسجد آقا کاظم خبر داد و گفت: این مسجد پرترددترین مسجد داخل شهر بود، اما به علت مشکلاتی که در بنای داخل داشت اصلاً نمازگزاری در آن نبود از همین رو بر آن شدیم که نسبت به بازسازی آن اقدام کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه اعتبار بازسازی این مسجد از محل موقوفه رهبری و موقوفه توتون‌چی تأمین شده است، تصریح کرد: برای بازسازی این مسجد که اتفاقاً میراثی نیز هست با کمک اداره کل میراث فرهنگی، ۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

جنتی در ادامه به سایر اقدامات اوقاف در ساخت و بازسازی آستان مقدس امامزادگان اشاره کرد و گفت: طرح جامع آستان مقدس برخی از امامزادگان شاخص تهیه شده و به مرور زمان در حال اجرای آن هستیم.

وی همچنین از تهیه طرح جامع امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان خبر داد و گفت: البته ساخت کلی این طرح و اجرای کامل آن نیازمند یاری مسئولان و همکاری خیرین است، همچنان که پیش از این نیز در قالب طرح مودت خیرین همکاری بسیاری خوبی با اوقاف داشته‌اند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4646049/احیای-مسجد-آقاکاظم-زنجان-از-محل-موقوفات

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.