خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سال گذشته شهر زنجان ۱۱ روز هوای ناسالم داشت
اخبار زنجان/ سال گذشته شهر زنجان ۱۱ روز هوای ناسالم داشت

اخبار زنجان/ سال گذشته شهر زنجان ۱۱ روز هوای ناسالم داشت

علی اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، با بیان اینکه در سال گذشته نیز ۱۷ روز گرد و غبار هوای شهر زنجان بالاتر از استاندارد بود و ۱۱ روز نیز برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم بوده است، افزود: در بقیه روزهای سال، شهروندان زنجانی شاهد هوای سالم بودند.

وی اظهار کرد: چهار روز از هوای استان زنجان ناسالم برای همه افراد جامعه، یک روز خیلی ناسالم و یک روز نیز هوا خیلی خطرناک بود.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان ادامه داد: منشأ توده گرد و غبار بیابان‌های کشور، عراق بوده است و در مواقعی از سال توده گرد و غبار، هوای استان زنجان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اسدی تأکید کرد: بر اساس برآوردهایی که انجام شده، بیش از ۸۰ درصد آلایندگی هوا از طریق خودروها بوده و ۲۰ درصد نیز مربوط به سایر آلاینده‌ها از جمله صنایع است.

وی با بیان اینکه ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون، عامل اصلی شرایط ناسالم در استان زنجان است، یادآور شد: خوشبختانه طی سال گذشته ایستگاه سنجش کیفیت هوا فعال و در سال ۹۷ فقط چند روز سیستم ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر زنجان خراب بود، این در حالی است که در سال ۹۶ یک ماه سیستم ایستگاه سنجش هوا مشکل داشت.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا ۵۰ تا ۱۰۰ میکروگرم بر مترمکعب هوای سالم است، خاطرنشان کرد: کیفیت هوای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و شاخص بالاتر از ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب نیز نشان‌دهنده ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌های سنی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4646142/سال-گذشته-شهر-زنجان-۱۱-روز-هوای-ناسالم-داشت

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.